Wpis z mikrobloga

Ja tam nie wiem czy ten wirus rzeczywiście powstał w zupie z łuskowca, czy został celowo stworzony, czy może wymknął się z pod kontroli. Za to pewne jest to, że spadł rządom jak manna z nieba. Teraz każdą recesję, każde odebranie swobód obywatelskich będzie można wytłumaczyć koronawirusem i nikt nie piśnie.

Ciekawi mnie końcowy rachunek strat spowodowanych całym tym zamieszaniem. Ile osób zejdzie na zawał, ilu cukrzyków zasłabnie i zostanie bez pomocy, bo karetka właśnie jedzie do Anety, która kaszle i przypomniało jej się, że tydzień temu całowała się z Antonio z Włoch. Ile osób potrzebujących konsultacji lekarskiej będzie musiało zadowolić się "diagnozą" przez telefon. Ile firm się zamknie, ile osób straci pracę, jak odczują to ich rodziny.

Może się mylę i faktycznie wirus jest aż tak groźny, że wkrótce nie starczy nam łóżek w szpitalach i będziemy zmuszeni do wyboru, kogo ratować w pierwszej kolejności. Póki co jednak, widzę jedynie niepotrzebną panikę. >Poczekaj jeszcze tydzień! Poczekaj jeszcze miesiąc! No czekam i jak na razie nie wygląda to zbyt imponująco. Za to miałem w firmie już z 10 zebrań sztabu kryzysowego. Jak będzie - czas pokaże.

#koronawirus #niepopularnaopinia
Lonowy_barber - Ja tam nie wiem czy ten wirus rzeczywiście powstał w zupie z łuskowca...

źródło: comment_1584992312wmCvYNKxEIiLE7l3dqsojX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może się mylę i faktycznie wirus jest aż tak groźny, że wkrótce nie starczy nam łóżek w szpitalach i będziemy zmuszeni do wyboru, kogo ratować w pierwszej kolejności. Póki co jednak, widzę jedynie niepotrzebną panikę. >Poczekaj jeszcze tydzień! Poczekaj jeszcze miesiąc! No czekam i jak na razie nie wygląda to zbyt imponująco. Za to miałem w firmie już z 10 zebrań sztabu kryzysowego. Jak będzie - czas pokaże.


@Lonowy_barber: czasem
  • Odpowiedz
@Lonowy_barber: Co do pierwszej części posta - popieram wszelkie kroki rządu w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Ludzie tak olewają sprawę dlatego ,ze mają za dużo wolności. Prawda jest taka ,ze w trakcie kryzysu najlepiej sprawdzają się rządy totalitarne. Chiny potrafiły opanować epidemię u siebie a co w zachodniej Europie słychać? Koronaparty ,koronaferie! ... Ograniczenia są konieczne bo ludzie są zwyczajnie za głupi.
Jestem przeciwko sprowadzania polaków z zagranicy ,jestem
  • Odpowiedz