Wpis z mikrobloga

#bmw #e39 #samochody
pacjent e39 m54 2.5 polift.
Mam problem z falowaniem obrotów na zimnym szczególnie jak dojadę do skrzyżowania albo mi gaśnie przy manewrowaniu na parkingu, ale zauważyłem że jak odepnę przepływkę to falowanie się nie pojawia.
Aktualnie dysponuje inpą, jak można sprawdzić jaką wartość powietrza oczekuje komputer przy odpowiednim obciążeniu silnika ? czy w inpie takie coś dostanę ? Bo coś inpia pokazuje na jałowym w okolicach 13-14 kgh
@sorek pomożesz :)?
  • 6
@lizak21: wygląda mi to na dziure w dolocie. Przepływka zwykle szaleje jak pojawia się nieszczelność w dolocie.

Wszystkie rury, rurki, podciśnienia itp. za przepływką powinny być mega szczelne.

Jeśli nie wybija błędu przepływki to problemem jest (zwykle) właśnie dziura w dolocie. ALE jeśli na odpiętej przepływce silnik chodzi równo to znaczy, że coś może być nie tak z samą przepływką.

Najbardziej polecam użyć maszyny dymowej na dolocie by sprawdzić nieszczelności, później
@sorek: Kilka razy szukałem ale nigdy nie udało mi się trafić na konkretne dane rozbite dla poszczególnych pojemności - orientujesz się ile powietrza powinna widzieć przepływa na jałowych albo przy maksymalnym obciążeniu?
@oczkers: między 9-15, pamiętam moje V8 brało bliżej 18-19

Wszystko zależy od temperatury otoczenia, silnika, oleju silnikowego, jak dawno włączyłeś auto, czy masz klime itp itd.. Idle generalnie ciężko się tak diagnozuje.

Co do max mocy raczej ciężko, musisz szukać logów, trzeba też pamiętać, że krzywa maksymalnych wartości przepływki rośnie, ale może też opaść. Lepiej patrzeć tutaj na load bo load jest wprost proporcjonalny do krzywej momentu obrotowego (przepływka jest bliżej
@sorek

dobra wymieniłem na nowy przepływomierz VDO i falowanie już się nie pojawiły ;P,
Sprawdziłem na inpie i mam korekty długoterminowe multiplicative 1 ok 3% a multiplicative 2 ok 6% na PB czy można zacząć regulować gaz czy jeszcze szukać jakiegoś rozwiązania aby zbić te wartości np: lewe powietrze albo zmierzyć ciśnienie paliwa czy ma 3,5Bar.lub czujnik połażenia wałka rozrządu. Błędów w inpie nia ma. Tak się zastanawiam czy na 4 biegu