Wpis z mikrobloga

@notoelo: Zapytaj weta o pierwsze objawy babeszjozy - to najgroźniejsza choroba odkleszczowa u psów i kotów. Nie przenosi się na ludzi, ale dla tych zwierzaków jest zabójcza.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@motaboy jasne, zapytam o wszystko. To pierwszy kleszcz mojego kitku, wychodzi tylko pod nadzorem do ogrodzonego ogródka i się tego nie spodziewałam :/
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Miriamele widziałam na stronie producenta, żeby nie pryskac ogrodu w obecności kota. I że musi 3h schnąć. Potem jak sie rozpada albo podleje ogród to już chyba można będzie zakończyć kocia kwarantannę? Broń boże nie użyje tego na kocie. Jemu planuje kupić obrożę specjalnie dla kota z bezpiecznym rozpięciem. I tak nie wychodzi samopas, ale lepiej dmuchać na zimne. Polecasz jakąś konkretną?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Stef444n bravecto na ten moment u mnie odpada, bo nie jest dla kotów przeznaczony. Dziękuję za zwrócenie uwagi o potencjalnie szkodliwy działaniu. Zapamiętam na przyszłość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@notoelo: Jeżeli chcesz obroże z bezpiecznym zapięciem to polecam Foresto od Bayera. Mój kot właśnie będzie w niej łazić kolejny sezon. W tamtym nie miał ani jednego kleszcza. Co prawda wyłazimy z kotem na smyczy pod pełna kontrola ale kot lata po takich chaszczach w których jest od zatrzęsienia kleszczy.
Jeżeli obawiasz się zahaczenia przez kota o jakąś gałąź, zresztą słusznie, to lepsze będą krople typu spot on.
  • Odpowiedz