Wpis z mikrobloga

@Sheppard28: chciałem wziąć kosmetyki z rrcustom. Słyszałem, że bardzo dobry stosunek cena/jakość. Możesz coś o nich powiedzieć? Mają w ofercie jakiś interior cleaner klik

Bawić się w coś takiego czy samo APC wystarczy?
  • Odpowiedz
@lucjjan: ogladalem kilka recenzji ich prosuktow i generalnie wypadaja slabiej niz drozsze odpowiedniki. Cleaner napewno nie poradzi sobie tak z zabrudzeniami jak APC natomiast do jakiegos odswiezania co jakis czas pewnie sie nada.
  • Odpowiedz
@Sheppard28: Dzięki bardzo za pomoc. Widzę, że siedzisz trochę w temacie. Wiesz coś o malowaniu skór? Generalnie fotele mam w dobrej kondycji, ale w kilku miejscach mam zdartą farbę. Na próbę pomalowałem trochę fotel w niewidocznym miejscu i widać różnicę w kolorze więc musiałbym pomalować całość, a nie tylko ubytki. Boję się, że ta nowa farba nie będzie się tak trzymać i szybciej wyblaknie albo będzie barwić ubrania. Masz może
  • Odpowiedz
@lucjjan: W przypadku tapicerki skórzanej to podchodź ostrożnie z środkami typu APC, ponieważ mają one pH mocno zasadowe natomiast pH skóry jest kwaśne. Okazjonalnie można ich użyć, bo fakt faktem skórę wyczyszczą. Na pewno nie warto ich jednak używać do regularnego czyszczenia skór, bo wówczas staną się suche i będą pękać.

Jeżeli chodzi o malowanie skór to zobacz zestawy tonujące Colourlock, np. https://cargeek.pl/pl/products/colourlock-zestaw-tonujacy-50ml-czarny-standard-568.html

Colourlock ma w ofercie gotowe farby pod
  • Odpowiedz
@cargeekpl: do skóry mam oddzielny cleaner, nie używam apc. A jeżeli chodzi o farbę to już zakupiłem furniture clinic. Testowałeś może tą colourlock'a? Po malowaniu kolor nie blaknie po jakimś czasie i nie barwi ubrań?
  • Odpowiedz
@lucjjan: Furniture clinic to też dobry wybór. Skóra nie będzie barwić i blaknąć tak długo jak będzie czymś zabezpieczona. To samo się tyczy tapicerki w nowym samochodize. Preparaty do konserwacji (takie jak leder versiegelung) tworzą na skórze warstwę, która oddziela pasażera/kierowcę od tapicerki. Warstwa ta stopniowo ściera się, dlatego proces konserwacji trzeba powtarzać. O to jednak chodzi aby ścierała się taka warstwa a nie skóra. Poza tym tego typu preparat
  • Odpowiedz