Wpis z mikrobloga

K---a żenada XD
Miałem kontakt z osobą zza granicy, od 3 dni mam 39 stopni i boli mnie gardło.
Dzwonie na infolinię nfz -> tam mnie kierują do jakiegoś lekarza przez telefon poradę. Dzwonie do tego lekarza. On, że nie mogę przyjść jak nie będę miał testu. Kieruje mnie do sanepidu -> dzwonie do sanepidu a oni mi każą siedzieć w domu i obserwować bo nie miałem kontaktu z osobą zarażoną XD k---a państwo z dykty przysięgam. Ręce mi opadają.

#koronawirus #polska
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale te testy kosztują pięć stów,


@Rabusek: nie wiem ile kosztują ale skoro są tak drogie powinny raczej być robione w cieżkich przypadkach i kraju takiego jak nasz raczej nie stać żeby badać osoby z bólem gardła. Trąbili żeby po kontakcie z kimś podejrzanym siedzieć w domu a Ty piszesz, że OP przez 14 dni robił zakupy?

I co jest złego w zezwoleniu na testy komercyjne?

IMO nic jeśli kogoś stać to jak najbardziej mogą robić, kwestia tylko co to za laboratorium i czy nie powstało w ciągu ostatniego miesiąca. Kwestia tylko jak zareagują ludzie na mozliwość takiego testu. Ustawią się grzecznie w pięciokilometrowej kolejce przed budynkiem czy kto pierwszy
  • Odpowiedz
IMO nic jeśli kogoś stać to jak najbardziej mogą robić, kwestia tylko co to za laboratorium i czy nie powstało w ciągu ostatniego miesiąca. Kwestia tylko jak zareagują ludzie na mozliwość takiego testu.


@VrubeL: dodam ze zakaz na pewno dostał ALAB, jeden z najstarszych laboratoriów, a diag.pl po prostu nie ma tych tesów dostępnych.

ale po bombelkach nie mam ochoty na więcej


@VrubeL: Moje prywatne zdanie jest takie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Harmideron:

wbijaj na SOR

I niech pozaraża i tak obciążone zwykłe szpitale?
No debil.
@WolfSky: Teraz wszyscy dostali sraki. Kichniesz, prychniesz dostaniesz temperatury
  • Odpowiedz
  • 5
@tellet: Totalnie miałbym to w dupie, nie chce iść na zaden oddział nic. Ale zrobić test tym bardziej że jestem w grupie ryzyka bo miałem bardzo bliski kontakt z osobą z Belgii to tak k---a wiele? Tym bardziej że żaden lekarz mnie nie przyjmie bez testu a anginę też jakoś k---a muszę wyleczyć.
@Rabusek:
  • Odpowiedz
@Rabusek: Zamiast się podniecać i rzucać wytycznymi WHO, to może weź pod uwagę, że już został olany moczem na infolinii plus w Polsce się robi w chui mało testów a Ty żyjesz jakiś wyobrażeniem że z dnia na dzień wszystkich objawowych zaczną testować. Nie zaczną.
Więc w sytuacji gdzie typ jest chory ale nie wymaga żadnej interwencji to niech siedzi na DUPIE najlepiej w odosobnieniu.
  • Odpowiedz
Więc w sytuacji gdzie typ jest chory ale nie wymaga żadnej interwencji to niech siedzi na DUPIE najlepiej w odosobnieniu.


@wannabe_doc: nie, niech kręci gównoburze tak jak robi, moze ludzie sobie uświadomią ze rząd robi ich w c---a z tymi testami
  • Odpowiedz
@WolfSky: Jeśli jesteś młody i nie jesteś na nic chory, to nawet jak masz koronę, wyzdrowiejesz. Gdyby to było wiadomo, że korona, to i tak osoby które mogły się od Ciebie zarazić są pewnie nie do wychwycenia, odizoluj się.
@Rabusek: No i co to da, że ludzie sobie uświadomią? Nic to nie zmieni.
  • Odpowiedz