Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem wykonać takie drzwi jak na picrel z maty szklanej i żywicy, czy to jest #!$%@? pomysł czy bardzo #!$%@?? Chodzi o to, że ważą one bardzo dużo i niszczą się zawiasy co chwilę, a potrzebuje mieć z nimi spokój na jakiś czas. w każdym razie, jak się za to zabrać? czy okleić je matą i żywicą i zdjąć, czy trzeba zrobić formę z gipsu i w niej wyklejać matę? dodam, że jedno skrzydło ma ok 60x180cm i waży ze 30KG. #zrobtosam #diy #kamper #caravaning #camper
PozorVlak - Mirki, chciałem wykonać takie drzwi jak na picrel z maty szklanej i żywic...

źródło: comment_1584891323qLU1bYIPylnRA3OrLQDmsU.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PozorVlak: Biorąc pod uwagę fakt, że nikt z tego strzelać nie będzie, okleiłbym oryginalne drzwi folią dla zabezpieczenia - robiąc z nich formę, na to mata + żywica, zdejmujemy, kilka warstw podkładu, farba, dopasowanie mocowań zawiasów i zamka (ewentualnie wzmocnienie miejsc mocowań i gotowe). Mimo wszystko mniej zabawy z wymianą zawiasów. Hmmm. A jakby tak dorobić do zawiasów tuleje z brązu? Rozwiercić zawias i dorobić kilka zestawów tulei. Wymiana to
  • Odpowiedz
@Jontek6: jaka ta folia ma być, żeby ładnie odeszło? wymiana zawiasów to koszt przekraczający wartość auta. poza tym, nie ukrywam, że chciałem zmniejzyć wagę tego byka
  • Odpowiedz
@PozorVlak: Trochę nie czaje tego patentu z robieniem tego z laminatu, przecież to będzie nierówne, nie zamknie się, będzie latać. Zawiasy są takie drogie? Jak drzwi się co chwile psują, to przerób je najprościej żeby życia nie utrudniały. Przynajmniej ja bym tak zrobił :D
  • Odpowiedz