Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi co jest z tą grą nie tak. Mam 2 letni "Gamingowy" laptop z kartą GTX 1050, 8gm ramu a POE chodzi tragicznie. FPSY skaczą mi niesamowicie ze stabilnych do najniższych wartości, Mapy po 75 lvlu zrobiły się całkowicie niegrywalne a w miastach jest tragedia. Próbowałem dosłownie wszystkich ustawień + sterowniki + wszystkie tipy z różnych stron +wszystko co możliwe i nic nie daje rezultatu. Nie mam niestety SSD ale czy to zrobiłby aż taką różnice?
#pathofexile
  • 15
  • Odpowiedz
ale to jest ogólnie normalna sytuacja? Widzę, że ludzie grają i nie mają aż takich problemów. Odechciewa się grać. Chyba, że to wina mojego laptopa - ale nie wiem co jeszcze mógłbym zrobic
  • Odpowiedz
@Tristam: podaj jeszcze jaki cpu, pewnie jakas "i5" 2 rdzeniowa 4 watkowa. ta gra strasznie żre cpu + jedna z niewielu gier gdzie fpsy zależą od serwerow (ale to bys musial grac ele/poison prolif etc. by to odczuc).
  • Odpowiedz
@Tristam: poe ma #!$%@?ą optymalizację, mam trochę lepsze specki od twoich na stacjonarce a fps dropy to norma. Można się tylko łudzić, że poe2 postawią na czymś innym niż silnik tibii.
  • Odpowiedz
@Tristam: Mam GTX 1050 i 8 GB RAM. Różnica taka, że mam SSD i gra mi chodzi fajnie (czasem jednak na np. Blight Encounters potrafi złapać zawiechę). Zainwestuj w wymianę dysku, bo ten SSD da ci więcej niż dodatkowa kość RAM czy nowa karta graficzna.
  • Odpowiedz
@Tristam: Wraz z wejsciem ostatniego patcha cos #!$%@?, sami to przyznali w ostatnim manifesto. Na dniach ma byc latka. Ja sobie gralem w poprzednich ligach na 60 fpsach, teraz we mgle mam 15-5 fpspw.

Ogolnie z PoE to sie ma tak sprawa, ze oni wypuszczaja te ligi co 3 miesiace i przez kazdy pierwszy miesiac ligi to jest jedna wielka alfa/beta i naprawianie gry.

Trzeba czekac, ssd tutaj nie pomoze. Odpalam
  • Odpowiedz