Wpis z mikrobloga

@onuceSzatana: Sugeruję, że jest zapotrzebowanie na testy i te testy wyjdą. A jak one będą skuteczne to już inna kwestia. To też jest rynek jak coś. Tak samo jest ze wszystkim. Ktoś te testy na pewno kupi. A to, że (powtarzam) mają #!$%@?ą skuteczność to już nikt na to nie patrzy. Są przecież testy PCR, które możesz wykonać w 2 h. Z o wiele większą czułością i specyficznością. Co Cię zbawi
No i #!$%@? z tego jak NFZ refunduje tylko te testy które wyjdą pozytywnie, innymi słowy jak nie plujesz krwią, i nie wróciłeś z Włoch to czekasz aż twój stan się pogorszy i trafisz na oiom. Tak było w piątek z kobietą w szpitalu w Tarnobrzegu
@marcelus: Problem z tym, że to jest test na przeciwciała. Przeciwciała w odpowiedniej liczbie pojawiają się około 2 tyg po zarażeniu. W momencie w którym siewstwo wirusa się już zazwyczaj skończyło.

Jak najbardziej przydatne do monitorowania przebiegu choroby, czy screeningu społeczeństwa czy nie przechorowało bezobjawowo, ale do diagnostyki i potwierdzenia przypadków się zupełnie nie nadaje.
Tutaj wciąż złotym standardem jest rtPCR. I tak zostanie.
@GregPelka: Dziękuję.
@onuceSzatana: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14959841 Poczytaj literaturę, a nie lecisz z tłumem. Jest potrzeba na szybkie testy to będą zrobione. Nie wiem jak Ci to prosto wyjaśnić. TO TEŻ RYNEK. Chuy, że zależy od niego życie ludzi. To nadal rynek. Jest potrzeba to jest i test. Tak jak ze wszystkim. A że będą lepsze testy i gorsze to no cóż - TAKI RYNEK. Te szybsze pewnie z 10x tańsze od PCR,
@gwidon997: To zmień władzę. Zrób coś żeby ten chory system NFZ działał lepiej. Diagności, pielęgniarki, położne i inny personel o którym się nie trąbi #!$%@?ą za psie pieniądze. A hajs leci na jakieś gówno lotniska i 2 mld na TVPis. Żyjemy w chorej rzeczywistości bo wszyscy mają w dupie tą rzeczywistość.
@onuceSzatana: Nie napisałem ile trwa test PCR. Teraz to chyba 8h, a wyjdą wersje 2h.
Kolego, kolego. Tobie nadal chodzi o wykonanie testu, a mi o wiarygodny wynik na podstawie którego będzie wdrożony odpowiedni algorytm postępowania. Jak chcesz szybkie przesiewowe testy to dawaj tych ludzi do mnie, a ja powróżę z fusów w 5 sekund! Dokładnie! 5 sekund! I będę miał taką samą skuteczność co te szybkie testy. Pozytywni na oddział
@onuceSzatana: A za takie myślenie "pozostan przy wykonywaniu badan probek, jak malpa, bo jak widac tylko tyle po studiach potrafisz" to powinno się takich jak Ty od razu #!$%@?ć prądem i odsyłać na leczenie do Zięby. Nie wiesz jaki jest sylabus studiów i co tam się robi więc morda w kubeł i szacunku trochę.
@downinthedumps: Bo to marketing. Ludzie nadal uważają, że firmy farmaceutyczne czy duże koncerny medyczne robią testy żeby pomagać ludziom. Też tak uważałem aż nie zacząłem sam pracować w labie xD To jest zwykły rynek konsumencki. Produkują to co ludzie kupią. Oczywiście są testy, które wnoszą wiele w diagnostykę, tego nie podważam. Ale znam testy, które nie wiem po co istnieją a ludzie je trzepią aż miło. A hajs się kręci xD
@onuceSzatana: Nie, nie i nie. To że wyjdzie pozytywny to znaczy, że zaszła reakcja. A reakcja może zajść nie tylko w przypadku przeciwciał na koronę. Mogą jeszcze inne substancje czy przeciwciała reagować. Dodatkowo potrzeba odpowiedniego POZIOMU przeciwciał w organizmie (tzw miana). Czyli na początku choroby nie będziesz miał wystarczającego poziomu do wykrycia. Będzie za niski i test nie złapie. A jesteś chory ( ͡° ͜ʖ ͡°) I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcelus: do przesiewowych testów mogą być ok. To pewnie coś w stylu testu ciążowego. Ale do potwierdzenia aktualnego zarażenia i tak będzie potrzebny test DNA. Bo przeciwciała świadczą o tym, że zetknęliśmy się z patogenem. Ale nie znaczy że musieliśmy to przechorować, ani że obecnie mamy wirusa. No i jeśli ta choroba przetrwa, to w przyszłym roku już będzie kompletnie nieaktualny test, bo duża część społeczeństwa będzie miała kontakt z tym
@Prozdrowotny: już ktoś to pisał, te testy są bardzo niepewne, bo jeśli dadzą wynik pozytywny to jest spora szansa że faktycznie tak jest, ale przy negatywnym nie masz pewności że nie jest zafałszowany. Niech ma skuteczność 99% to jedna na 100 osób która pomyśli że jest zdrowa może zarażać ¯_(ツ)_/¯


@WilecSrylec: obecnie kazdy kto nie dycha uwaza ze nie zaraza wiec imho warto w #!$%@?