Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie czy ktoś z wasz kupował usługę wymiany walut w Revolucie płacąc kartą z PKO BP teraz w marcu?

Bo do zakupów na Chińczyku(Aliexpress) czy podroży po europie od dobrych kilku miesięcy używam Revoluta, którego doładowuję kartą banku PKO BP. A z racji tego iż wymagają tam do darmowości konta transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł to warunek darmowości spełniał się sam gdy robiłem tak zakupy. Niestety dziś weszłem w zakładkę karty zmienić limity i odruchowo spojrzałem na zakładkę opłaty, która pokazuje ile wydało się kartą w miesiącu i czy jeszcze trzeba coś wydać. A ku mojemu zdziwieniu licznik wskazywał tylko lekko ponad 20 zł (z tego co sprawdziłem w historia rachunku była to transakcja z supermarketu) mimo iż dokonałem transakcji bezgotówkowej tą kartą na rzecz Revoluta o kwocie 280 zł na początku marca. Zatem transakcja jest już do tego czasu zaksięgowana i powinna być uwzględniona...

Więc chciałbym się dowiedzieć czy też macie taki problem, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji wcześniej i chciałbym wiedzieć czy błąd jest tylko u mnie? A bank nie zmieniał w międzyczasie taryfy opłat i prowizji, dlatego podejrzewam że coś popsuli w aplikacji. Ale jak to zaczęło źle liczyć to może mi naliczyć też opłatę w następnym miesiącu, którą musiałbym reklamować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#revolut #aliexpress #bankowosc #bank #banki #oplaty
  • 14
  • Odpowiedz
@zestiyutro: Takie pytanie może nie do tematu ale np jak to wygląda jak masz franki na revolucie i chcesz je wpłacić do Banku? To one sa na odzielnym koncie i czy bank coś za to bierze? Bo chyba lepiej w banku trzymać większą walutę niż w revolucie.
  • Odpowiedz
@Lychguard: ja na Revolucie trzymam pieniądze w PLN i jak płacę kartą to samo się przelicza. Tylko gdy planuję kupować coś na weekend to wtedy wymieniam walutę przed transakcją(bo w weekendy jest trochę gorszy kurs). Bo do każdej waluty(edit: do walut powszechnych [aktualnie 24], nie można np. mieć subkonta w walucie ukraińskiej) można utworzyć subkonto w danej walucie, coś jak konto walutowe i jak potrzeba to można też wysłać przelew
  • Odpowiedz
A jeśli nie masz karty do tego konta walutowego to trzymanie takich lezących pieniędzy, poza obsługa kredytów frankowych nieindeksowanych gdzie nie bardzo da się ich używać mija się z celem.


@zestiyutro: Tzn. Może inaczej cześc kasy trzymam w frankach jako zabezpieczenie przed inflacją na revolucie i po prostu pytam czy nie lepiej franków z revoluta przelać znów do banku. Czy jest sens
  • Odpowiedz
@Lychguard: revolut działa na terenie Unii Europejskiej z wielkiej brytainii i jest zobowiązany do przestrzegania europejskich przepisów w tym do gwarancji depozytów do 100 euro. Dodatkowo mają litewską licencje bankową, chociaż podobno jeszcze z niej nie korzystają w pełni.

Tutaj jest artykuł w prawdzie nie o Revolucie ale o firmie zajmującej się lokatami i tam pisze o gwarancjach.
opis odnośnika

Także ja tam bym się nie bał trzymać większych pieniędzy, zwłaszcza ze gdy kiedyś robiłem rekonesans to konta walutowe w Polsce miały feler ze nie dało się za darmo z nich przelać do innego banku albo miały idiotyczne zwolnienie z opłat jeśli przelew był między rachunkami walutowymi prowadzonymi w
zestiyutro - @Lychguard: revolut działa na terenie Unii Europejskiej z wielkiej bryta...

źródło: comment_1584845168GMKvOiim1U2nqNPCavV5i8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
i jest zobowiązany do przestrzegania europejskich przepisów w tym do gwarancji depozytów do 100 euro.


@zestiyutro: jako instytucja pieniadza elektronicznego, nie maja zadnej gwarancji depozytow. oni jedynie deponuja w innych bankach
  • Odpowiedz
@EkspertPKO: tak tak wiem że u was w #pkobp okres rozliczeniowy karty nie jest u was miesiącem kalendarzowym, co mnie osobiście wkurza. Ale i tak w moim przypadku jest to gdzieś 29 dzień każdego miesiąca to nie jest to aż tak problematyczne. Transakcji dokonałem 4 marca, a oficjalnie zaksięgowana została 6 marca zatem w bieżącym cyklu rozliczeniowym lecz z nieznanych przyczyn nie jest uwzględniona w panelu opłat. A
zestiyutro - @EkspertPKO: tak tak wiem że u was w #pkobp okres rozliczeniowy karty ni...

źródło: comment_15848807612i1TPvYmrBKi3xIKBqA0qZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@EkspertPKO: A tutaj załączonym zdjęciu poniżej jest wykaż transakcji jakie dokonałem z tego miesiąca kartą:

Mam również kilka pytań:
1) Czy gdybym utworzył u was konto walutowe to dobrze rozumiem żeby było darmowe musiałbym mieć specjalnie kartę wielowalutową do zwykłego RORu i czy ona jest jakaś inna od zwykłej debetowej czy każdą debetową da się tak przekształcić?
2) Czy przelew walutowy z tego konta do innego konta walutowego w kraju
zestiyutro - @EkspertPKO: A tutaj załączonym zdjęciu poniżej jest wykaż transakcji ja...

źródło: comment_1584880861XPQTUY6ihJHoUxiBlr3X65.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zestiyutro: co do sytuacji z kartą, to prosimy o zgłoszenie tego przez zakładkę Wiadomości w serwisie internetowym.

Jeśli chodzi o pozostałe pytania:
1) Możesz podpiąć swoją kartę do rachunku walutowego, nie trzeba jej zmieniać. Po podpięciu karty do rachunku walutowego operacje są automatycznie realizowane i rozliczane z tego konta bez dodatkowych przewalutowań, przy czym waluta transakcji musi być zgodna z walutą rachunku.
2) Opłaty za przelewy SEPA zostały zrównane do
  • Odpowiedz
@EkspertPKO: tylko przelewy krajowe online są za 0 zł, zatem nie widzę tutaj zrównania opłat za przelewy SEPA bo życzycie sobie za nie 1 zł...
A względem karty poczekam na początek następnego miesiąca i jeśli pojawi się jednak opłata będę wtedy reklamował ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz