Wpis z mikrobloga

@Rabusek: ilość zmarłych bardzo mała a tego raczej nie da się zafałszować, to jest pocieszające i pokazuje że tych przypadków rzeczywiście nie ma turbo dużo, chociaż na pewno więcej niż 530
hurr durr robiom wedug wytycznuch who, czego nie rozumisz!?


@Beeercik: problem w tym ze nie robią, nie badają ludzi których powinni (jak ludzie po kontakcie), starają sie oszczędzać testy.
ja wiem ze po prostu ich nie stać na badanie kadzego, no ale szkoda, bo to sie zaraz odbije na ilosci smierci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: 'Słuchaj masz kaszel gorączkę, ale możesz jeszcze oddychać, więc po co tu przyłazisz, idź do domu i dzwoń jak już będziesz umierać to zrobimy jakiś test czy coś. Przy okazji nie zapomnij zarazić jeszcze kilku osób. Aha, i masz kwarantanne ale domownicy mogą na luzie wychodzić, zaufaj mi mam plan'

( ͡º ͜ʖ͡º)

problem w tym ze nie robią, nie badają ludzi których powinni (jak ludzie po kontakcie), starają sie oszczędzać testy.

ja wiem ze po prostu ich nie stać na badanie kadzego, no ale szkoda, bo to sie zaraz odbije na ilosci smierci


@Rabusek: testy nie leczą. Wszystkie osoby znane z kontaktu są w kwarantannie, więc teoretycznie nie powinny dalej zarażać. Zrobienie testu tutaj kompletnie nic nie zmieni.

Osoba chora dopóki nie ma
testy nie leczą


@TenebrosuS: ale pozwalają zatrzymać łańcuch zakażeń

Wszystkie osoby znane z kontaktu są w kwarantannie


@TenebrosuS: Ale osoby które mają kontakt z ludzmi w kwarantannie już nie. Kończy sie to tak, że pani spod Poznania była z dwójką dorosłych na pielgrzymce, ci ostatni byli na kwarantannie, a ich córka.. juz nie XD

Zrobienie testu tutaj kompletnie nic nie zmieni.


@TenebrosuS: Zmieni, jesli okaze sie, ze jednak nie