Wpis z mikrobloga

Dariusz Piontkowski: - Wprowadzimy obowiązek realizowania podstaw programowej od 25 marca.

Jak?
To będzie tak (napisał to nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem):

MEN w telewizji: szkoły i nauczyciele są przygotowani na edukację zdalną. Zaczynamy.

MEN do kuratoriów: proszę zobowiązać dyrektorów szkół do wdrożenia systemu nauczania zdalnego. Za tydzień sprawozdanie.

Kuratoria do dyrektorów: proszę zapewnić uczniom zdalną edukację. Za 2 dni plany e-zajęć i pełne sprawozdanie.

Dyrektorzy do nauczycieli: od jutra zdalne lekcje. W ciągu 24 godzin sprawozdanie z wdrożenia systemu. Podaję harmonogram zajęć zdalnych.

Nauczyciele: część ogon pod siebie, żale na Facebooku, za własne pieniądze kupuje laptopa, kamerę, mikrofon, tablicę, pakiet oprogramowania. Wdraża. Część się buntuje.

Nauczyciele do rodziców: od jutra e-lekcje. Obowiązuje komputer, mikrofon, kamera i osobne pomieszczenie dla ucznia. Podaję plan zajęć.

Rodzice do ministra: nauczyciele wymagają od nas za wiele, nie mamy takich możliwości.

MEN w telewizji: widocznie część nauczycieli nie chce pracować i nie zasługuje na swoje wynagrodzenie.

Telewizja publiczna: pokazuje pozytywny reportaż z Koziej Wólki. Uśmiechnięte dzieci ze słuchawkami śpiewają do mikrofonu. Rodzice biją brawo. Nowoczesność w domu i zagrodzie.

Kurtyna.

#koronawirus #bekazpisu
  • 34
@ostoja Rocket science normalnie e-learning. Nauczycielom w dupach się przewraca i nie chce im się tego po prostu robić. Moodle miałem w szkole średniej już 10 lat temu. Prosta platforma do nauczania zdalnego. jak ktoś potrafi obsłużyć Facebooka to jest przygotowany i przeszkolony do e-learning
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2pek: ok, to wystarczy teraz wszystkich o istnieniu takiej platformy poinformować i dać podstawowe instrukcje. Przez 1,5 tygodnia nikt tego nie zrobił.
@2pek: @seledynowa_panienka: @ostoja: w moim liceum wszyscy mieliśmy iPady i korzystaliśmy z moodle, ale nie oczekujmy takich innowacji od przeciętnej polskiej szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od biedy wystarczyłoby, żeby nauczyciele nagrywali prowadzoną lekcję, wrzucali na jakąkolwiek platformę i odpowiadali później offline lub online na pytania uczniów. Do zadań też jest multum stron. Żaden sprzęt ani umiejętności nie są potrzebne, bo można nagrywanie zorganizować w
moja mama ma w klasie dzieciaki, ktore nie maja w domu ani komputera ani dostepu do Internetu. Nawet jakby chcieli to w ich wioscr na końcu swiata po prostu tego internetu nie ma.

@seledynowa_panienka: pomijając, że w normalnym państwie nie byłoby takiej sytuacji, to w takich przypadkach wystarczyłoby dostarczyć gównotablet z kartą sim i nauczyć obsługiwać.
@fergese: dobrze widzę, że żeby korzystać z tego moodle trzeba postawić to na serwerze? Przeciętny nauczyciel raczej nie będzie w stanie tego skonfigurować...
@ostoja: nie wiem, ja korzystałem z tego jako uczeń XD nauczyciel od informatyki to obsługiwał. Myślę, że przeciętny nauczycielinformatyki, a taki jest w każdej szkole, sobie poradzi.
@seledynowa_panienka: przecież podkreśliłem, że w normalnym państwie

W jakim swiecie wy żyjecie?

co to niby miało znaczyć? XD wiem, że są szkoły na zadupiach które są źle zarządzane i niedofinansowane, są też takie (nie wiem czy na zadupiach, nie bywam) z