Wpis z mikrobloga

CV na więcej niż jedną stronę - rak czy rigcz?
Aktualnie mam kilka wersji CV zależne od docelowego stanowiska - wtedy są tam bardzo uszczegółowione projekty kluczowe dla tego stanowiska i tej technologii.

Myślałem żeby zrobić w końcu jedno większe które by się przedłużyło powiedzmy na pełne 2 strony, może zahaczy o trzecią jak będę miał pecha.
Dajcie tipa pls bo może niepotrzebnie się męczę z tym obcinaniem do jednej strony już któryś raz ()

#pracbaza #korposwiat #programista15k

Czy CV na więcej niż jedną stronę jest OK dla osoby z wieloletnim expem?

  • Tak, bez problemu 68.0% (66)
  • Tak, aczkolwiek źle widziane przez HR 8.2% (8)
  • Nie, ściśnij starszy projekty 23.7% (23)

Oddanych głosów: 97

  • 20
@villager: w nagłówku masz:
CV na więcej niż jedną stronę - rak czy rigcz?

a pytanie w ankiecie to:
Czy CV na więcej niż jedną stronę jest OK dla osoby z wieloletnim expem?

popsułeś :) dostaniesz odpowiedzi na pierwsze pytanie w poście na mirko...
PS. 12 lat zmieściłem na jednej stronie.
@villager: nie interesuje mnie czy korpo ma. 1 strona nadal jest ok, mogą nawet nie drukować tylko być z lapkiem na rozmowie albo prowadzić ją zdalnie (szczególnie teraz) i nie trzeba nawet drukować ;)
@masterix: na jednej rozmowie mieli pretensje że czemu większości ciekawostek które opowiadam nie zmieściłem do CV :P
(o, w tym frameworku dużo robiłeś? Super, a do CV czemu nie wpisałes :< No akurat nie zgadłem że mają go u siebie, a frameworków w tych czasach mamy dziesiątki)
@MostlyRenegade: niestety są takie edge kejsy w których porządne rozpisanie projektu na czynniki pierwsze może zadecydować czy CV pójdzie do śmieci czy nie, mimo siedzenia > 5 lat w branży, szczególnie jak ktoś chce delikatnie zmienić kierunek pracy.
już się na to nadziałem kilka razy.
@villager: ee, a ja myślałem, że firmy biorą byle kogo z łapanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ogłoszeniu masz przecież określone jakieś wymagania i cv konstruujesz pod nie. Chyba że firma sama nie wie, czego chce.
Wtedy życzę powodzenia ¯\_(ツ)_/¯
@MostlyRenegade: tu kwestia o której wspomniałem czyli tego że aktualnie mam kilka CV pod różne stanowiska xD i myślałem żeby sobie troche zaoszczędzić problemów i zrobić jedno dłuższe gdzie bedzie wszystko
@villager: podejdź do tego w ten sposób: rekruter szuka w cv wyrażeń kluczowych. Im szybciej i więcej ich znajdzie, tym większa szansa, że nie poleci do kosza. Inaczej uzna, że albo nie chce mu się czytać rzeczy, z których 3/4 i tak nie rozumie, albo że kandydat próbuje maskować w ten sposób swoje braki.

Pokrótce: cv ma wskazywać, dlaczego jesteś odpowiednim człowiekiem na dane stanowisko, a nie służyć do chwalenia się,
Wszystko zależy od podejścia dwudziestotrzyletniej #!$%@? po socjologii, która przypadkiem została "junior talent acquisition managerem". Z reguły znają slogany ze swoich gówno-szkoleń i odrzucają powyżej 2 stron dla zasady. A jak dojdzie do rozmowy to i tak pytają o to samo co masz w CV, bo na niczym się nie znają, ale spotkanie trzeba odbębnić.

Ja w branży technicznej nie widuje CV krótszych niż 2 strony (od czasu do czasu kadry pytają
@villager: Ten mit o CV na jedną stronę to rak który pamięta jeszcze czasy wczesnych lat 90' - gdy ludzie wkraczający w wolny rynek nie mieli za dużo co wpisać w życiorys, i polecano im streszczać CV tylko do najważniejszych informacji. Ta opinia pokutuje do dziś niestety. Wyleczyłem się z niego, gdy ściskałem czcionkę do wielkości 10, 9, aż do 8' (i stwierdziłem - "basta!"). Nie żałuję, bo zauważyłem, że nawet