Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, potrzebuję pomocy, wie ktoś może co to za dioda?
Bardzo mała, wchodzi w niebieskie gniazdo i wąsy od niej zawija się na tym gnieździe.
Potrzebuję 3 takie w kolorze niebieskim a nie mam pojęcia jak one są oznaczone, nigdzie nie mogę nic znaleźć.
Są one do podświetlenia LCD w Almerze n16.

#pomocy #pytanie #motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektronika #oswietlenie
Pobierz Marynowane_Gowno - Mirki, potrzebuję pomocy, wie ktoś może co to za dioda? 
Bardzo ma...
źródło: comment_1584702063WraVDd2pzGXRW0DXEJ2vD7.jpg
  • 20
@Marynowane_Gowno:
1. to nie dioda, to żarówka (z kapselkiem udającym diodę, dla picu)
2. są w tej obudowie-podstawce T3/T5 dostępne prawdziwe diody
3. jak się bardzo uprzesz, to tego typu żaróweczkę luzem dostajesz, ale ich jasność i żywotność jest jak świetlików podczas pomoru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: Znalazłem przed chwilą diody led smd na podstawce T3 ale czy to z kolei nie będzie za mocne na podświetlenie lcd?
Przepraszam za takie pytania ale nie znam się kompletnie to wolę dopytać bardziej rozgarniętych
@Marynowane_Gowno: powinno, nawet ładnie sprzedawca napisał że 6lm jasności... czyli bardzo mało, podobnie jak ta anemiczna żaróweczka. W razie czego weźmiesz sobie leda 5050 który ma tak z 2x więcej światła.
@hrumque: No i super, dzięki :)
To jeszcze ostatnie pytanie, podświetlenie LCD już mam to zostaje mi jeszcze podświetlenie zegarów, tu sprawa wyglądała tak że były trzy żarówki T5 3W u góry licznika i one oświetlały wszystkie tarcze. Wcześniej miałem w koszyku już takie diody https://www.autoswiatla.pl/product-pol-1277-T5-1-DIODA-Zarowka-Diodowa-LED-Owalna-BIALA.html
Ale z tego co teraz zrozumiałem chyba lepszy będzie smd, przykładowo taki https://www.autoswiatla.pl/product-pol-1267-T5-3-DIODY-Zarowka-Diodowa-LED-SMD1210-BIALA.html
Chciałbym uzyskać efekt jak na zdjęciu, czyli wszystko ładnie jasno podświetlone na
Pobierz Marynowane_Gowno - @hrumque: No i super, dzięki :) 
To jeszcze ostatnie pytanie, pod...
źródło: comment_1584706828eCVFTBiLPlUttKqnjQiPPi.jpg
@Marynowane_Gowno: te owale właśnie świecą "jak latarka szperacz" czyli w jednym skupionym punkcie, w 99% zastosowań to jest mocno do kitu (chyba że np w "lampce do czytania" tak by nie przeszkadzać kierowcy a oświetlić pasażerowi).