Wpis z mikrobloga

Po pierwsze nie ma żadnej niespójności, kobieta lubi (a być może jest uzależniona, tego nie wiemy) uprawiać s--s z wieloma mężczyznami, ty usprawiedliwiasz nazywanie jej per zdzirą


@EvilToy: Pokaż mi gdzie usprawiedliwiam nazywanie jej zdzirą. Serio, wskaż mi gdzie to robię. Chyba ci się moja opinia zlała z opiniami któregoś z przedmówców. (a niespójność polega na tym, że kolega twierdzi, że "prawicę oburza kobieta z dużymi potrzebami seksualnymi" - nie, oburza ich sposób realizacji jej potrzeb seksualnych - i piszę to teraz bez wchodzenia w ocenę tych opinii)

tak jakby liczba jej partnerów w jakikolwiek sposób miała wpłynąć na twoje
  • Odpowiedz
@f_l_o_w_e_r_j_u_c_e: Oczywiście, że ludzie subiektywnie oceniają i oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia. Pojęcia typu "zdzira" służą "dyscyplinowaniu" odstających członków społeczeństwa i zniechęceniu kogokolwiek od podejmowania aktywności osłabiających spójność grupy i godzących w jej interes. Jest to łagodniejsza forma ostracyzmu poprzez wywołanie poczucia winy i odrzucenia u osób uznanych za szkodzące interesowi grupowemu
  • Odpowiedz
Oczywiście, że ludzie subiektywnie oceniają i oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia. Pojęcia typu "zdzira" służą "dyscyplinowaniu" odstających członków społeczeństwa i zniechęceniu kogokolwiek od podejmowania aktywności osłabiających spójność grupy i godzących w jej interes. Jest to łagodniejsza forma ostracyzmu poprzez wywołanie poczucia winy i odrzucenia u osób uznanych za szkodzące interesowi grupowemu


@HarvestRain: Zgadza się, ale imho - nie chodzi tylko o interes grupy. Ludzie próbują też ukształtować społeczeństwo w
  • Odpowiedz
@Thomas_Szasz: Tak, ale biorąc pod uwagę z jednej strony liczność społeczeństw, a z drugiej presję selekcyjną chociażby w postaci międzynarodowej konkurencji, to się uśrednia i wg mnie można przyjąć obecne (a raczej obecnie odchodzące) normy dotyczące w tym przypadku aktywności seksualnej za korzystne dla rozwoju grupy.
  • Odpowiedz
@EvilToy: ja tu widzę przestawianie granicy pomiędzy normalną kobietą a zdzirą, na niekorzyść normalnych kobiet, które maja stałych partnerów i które są bardziej wartościowe od zdzir ponieważ są zdrowsze
  • Odpowiedz
@f_l_o_w_e_r_j_u_c_e:

"Ździra" jest uosobieniem patriarchalnego w----u że jakaś pani śmie śmieć większe potrzeby seksualne niż inne panie

Co?
Nie nazwę jej zdzirą, ani nie będę mówił co jest dobre, za to wyjaśnię o co ludzie mają problem, bo chyba nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi o większe potrzeby, tylko o brak stałych partnerów.
  • Odpowiedz
@bayonetta112 Niech się puszcza ile chce w------e. Jedno wielkie ale, niech potem nie zgrywa nie wydymki nowonarodzonej dziewicy jak już się wyszaleje i będzie chciała ustabilizować jak to robi większość kobiet. Potem będzie "miałam tylko 3 partnerów" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz