Wpis z mikrobloga

@Kempes: ja uważam, że praktycznie wszystko co jest związane ze służbą zdrowia robią źle. Tu uważają, że ich służba zdrowia i podejście do koronawirusa jest super. Co ja mogę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kempes: Mój tata 3 dni temu wrócił z pracy około godziny 10 ma prawie wszystkie objawy oprócz gorączki. Zadzwonił do sanepidu tam pani mu powiedziała że tak długo jak nie ma wszystkich objawów to nigdzie ma się nie przejmować. Zadzwonił do lekarza no bo w końcu to też może być inna choroba, pewnie też szkodliwa, lekarz przez telefon wystawił mu L4 i nie kazał brać żadnych leków, leżeć pod kocykiem
  • Odpowiedz
@Kempes: niestety, ale wydaje mi się że taka jest strategia. Jeśli w wywiadzie wyjdzie, że nie jesteś zagrożona śmiercią/poważnymi powikłaniami, to przejdź ją w domu. Niemniej ilość testów robionych ludziom to farsa, powinno być ich co najmniej 10 razy tyle
  • Odpowiedz
@Kempes: mi się wydaje że ludzie tak #!$%@?ą głupoty jak to nie można się dodzwonić itp. kolega w nocy wrócił z Francji, dziś zadzwonił do sanepidu ( udało się dodzwonić bez problemu) i tam powiedzieli mu że ma zostać w domu przez 14 dni, w razie wystąpienia objawów ma do nich zadzwonić i zostanie wysłana ekipa która pobierze próbki do badań. Dzwonił tam około 10, po 13 była policja sprawdzić
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kempes: przecież te objawy nie kwalifikują jej do specjalnego traktowania. #!$%@? ludzie jak każdy z przeziębieniem lub grypa będzie wzywał sanepid i karetkę, to żaden system opieki zdrowotnej na świecie nie wytrzyma.
Idźcie na zakaźny dopiero jak macie problemy z oddychaniem.
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze wymrą słabe jednostki włącznie z tym nieudolnym rządem o może wreszcie będzie w tym kraju dobrze
  • Odpowiedz
@Kempes: u mnie podoba sytuacja, od 2 tygodni siedzę w domu z objawami, mam już 2 antybiotyk po którym zero poprawy ale, że nie mam temperatury powyżej 38 stopni i nie wróciłam zza granicy oraz nie miałam kontaktu z kimś kto powrócił to mam nie panikować i kontrolować sytuację a w razie pogorszenia mam dzwonić do rodzinnego. Eureka :)


@madatsk: Jakie to objawy?
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko @emjot86 @NaopaK: ja to doskonale wiem ale doktor stwierdziła u mnie zapalenie górnych dróg oddechowych i przepisała na to antybiotyk, po którym nie mam poprawy - co jej po tygodniu zgłosiłam i dostałam inny. Kaszel utrzymuje mi się nadal i czasem mnie tak oddechowo "przytyka". Na dodatek wczoraj okazało się, że leczę się w przychodni w której przyjmowała lekarka z koronawirusem i w zeszły poniedziałek się z
  • Odpowiedz