Wpis z mikrobloga

aukcje.pkoleasing.pl


@michal7: borze jakie tam są gnioty. Co ci ludzie biorą w leasing, za karę czy co?
Np.

Jeep Compass Kombi 1.4 TM...

81 567,00 PLN

co to kurde jest? następny będzie autobus na pedały i baterie paluszki, czy nakręcana limuzyna za milion?
i ogólnie same perełki w cenach jak w salonie, po 3-5 letnim leasingu...

Typ aukcji: licytacja W aukcji uczestniczy: Brak licytujących

no nic dziwnego
  • Odpowiedz
@summer jeżeli pytasz o PKO to kilka miesięcy brałem od nich samochód. Mają pełen zakres od tanich i... wiadomo, do normalnych cen za normalne samochody
  • Odpowiedz
@royal_princess: no nie do końca z tym wpisywanie leasing w google, bo teraz bardzo dużo mniejszych firm zajmuje się wynajmem długoterminowym, a w nazwie wpisują sobie leasing bo w sumie może i jest to leasing, ale na takich zasadach, że jak ktoś chce leasing to w życiu na to nie spojrzy xD bo może i rata jest niższa, ale suma rat z wykupem znacznie przekracza opłacalność tego interesu, a sama rata
  • Odpowiedz
Na olx.pl "cesja leasingu" zwraca 519 osobówek.

Plusujących będę wołał ile tego będzie za miesiąc.


@michal7: no to ciekawe czy rząd tak tak samo odważny z wprowadzeniem czasowego wyrejestrowania.

czemu nikt tego shilluje? ( ͠° °)
  • Odpowiedz
nie napalaj się i poczekaj dłużej, lepsza umowę cesji możesz wynegocjować. Jak to jebnie to będą prosić zainteresowanych żeby brać aby cokolwiek im spłacać


@su1ik: Póki co firmy leasingowe przyjęły taką samą metodę jak banki, robią opóźnienie spłat i renegocjacje umów. Nie tylko klienci będą w dupie, oni też.
  • Odpowiedz
miesiąc to za mało, zanim bank odbierze auto to mija więcej, gdy ktoś przestaje płacić,


@SpalaczBenzyny: Poza tym bank robi co może, żeby ktoś to spłacił bo też do dla nich spory problem. Te na aukcjach nie są z zajęć, a zwroty poleasingowe z wysokim wykupem bądź pozostawienie w rozliczeniu starego.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal7 procedura zakupu na takich aukcjach nie jest prosta, a przynajmniej nie wszędzie. Trzeba miec zarejestrowana działalność pod kątem handlu samochodami i przy procedurze zakładania konta wysłać im potrzebne dokumenty. Arval np chciał ode mnie faktury z 10 ostatnich sprzedaży samochodów. Auta wyszykuje gdzie indziej, kupiłem już tak z 5 i jeszcze się nie zawiodłem.
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież wszystkie leasingi dają odroczenie teraz bez problemu na 3 do 6 miesięcy. Nagle nic się nie będzie pojawiać :)
  • Odpowiedz
@michal7: tylko tam masz podział na auta od niepłacących i ze standardowego wykończenia leasingu, co chyba jest dla Ciebie tym czego szukasz. tych drugich ze standardowych wykończeń jest jakieś 240
  • Odpowiedz
@michal7: I myślisz, ze za pol ceny to kupisz? Jak za 80-90% wartości kupisz takie auto i tak będzie sukces.
To tak samo jak z mieszkaniami - wykopki myślą, że za pół roku kupią mieszkania za 3/4 aktualnych cen.
Jedno wielkie xD
  • Odpowiedz
@michal7 za miesiąc będzie mniej aut jeżeli chodzi o PKO Leasing, po pierwsze zmienila się polityka odnośnie sprzedawanych pojazdów z wykorzystaniem obecnych placów poleasingowych i portalu, po drugie obecnie PKO Leasing pozwala na odroczenie płatności leasingu o 6 miesięcy.
  • Odpowiedz
@p4damczyk: @DarkSoul667: rynki nieruchomości i leasingu niesamowicie urosły ostatnimi laty. Możecie dorabiać do tego teorię, ale niektórzy po prostu chcą wiedzieć jak na to wpływie wirus.
I nie, nie planuje leasingu/zakupu samochodu.
  • Odpowiedz
@michal7: Nie no, jasne, że urosły. Ale każdy kto choć trochę interesował się mieszkaniami i ich cenami to wie, że ich ceny wynikały ze zdecydowanie wyższych zarobków niż w 2008. Więc nie ma co liczyć, że ich ceny nagle spadną w 3-5 lat do cen z lat 2011-2013.
Nie wiem jak z leasingami aut. Auta to jednak bardziej chodliwy temat, kupujemy je przecież zdecydowanie częściej niż mieszkania. A ich wartość rynkowa
  • Odpowiedz