Wpis z mikrobloga

Mamy w Polsce niezwykły przypadek #koronawirus; otóż zachorowań jest dość, by rekomendować ludziom pozostanie w domach, ale nie dość, by tę rekomendację przekuć w prawnie egzekwowany nakaz. Dość zachorowań by obciąć pensje i zatrzymać całe sektory gospodarki, ale nie dość by wstrzymać programy socjalne w poszukiwaniu oszczędności. Służbę zdrowia od miesięcy gotową na koronowirusa, ale nie dość gotową, by miała wystarczająco środków ochrony osobistej dla lekarzy. Oszczędności z okresu prosperity, ale plan pomocowy dla gospodarki jeden z biedniejszych w Europie. A, no i oczywiście dość zakażeń by wstrzymać kampanię wyborczą, ale nie dość by przełożyć wybory. Dziwnym trafem prezydent reklamuje się jak może, a może przewrotnie - to prezydenta się reklamuje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektóre działania rządu uważam za słuszne, choć spóźnione. Zespół prokuraturoski do walki z nieuczciwością cenową. Zamknięcie placówek edukacyjnych. Zakaz zgromadzeń. To jednak nie zmienia faktu, że PiS to nadal partia zakłamanych tchórzy, plująca ludziom w twarz frazesami o wielomiesięcznych przygotowaniach. #polityka
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponieważ 500+ miało funkcjonować jako program stymulujący dzietność, a tego nie robi; pomieszałeś ten podstawowy zarzut z sposobem funkcjonowania 500+ jako programu socjalnego "za dziecko". Moim zdaniem można takie programy - zarówno socjalne jak i stymulujące dzietność - zorganizować lepiej, jak poprzez wspominany przez ciebie niższy VAT na konkretne artykuły, zabezpieczając się tym samym nawet przed jednym przypadkiem wydania środków przeznaczonych na program niezgodnie z przeznaczeniem.


@bowlman: Czy to jest obecnie czas aby debatować czy można lepiej?

lub nie jest w stanie znaleźć nowej z powodu pandemii - mimo bycia zarejestrowanym w urzędzie pracy - to należy mu dopomóc....

Czyli to
  • Odpowiedz
@ediz4: To dobry czas na poszukanie oszczędności przez redukcję zbędnych świadczeń.
Nadal aktualne, przecież możemy rozszerzyć świadczenie (nazwijmy je roboczo "zasiłkiem pandemicznym") o bezrobotnych w wyniku pandemii. Gdybym chciał zawrzeć wszystkie możliwe grupy społeczne dotknięte wirusem w jednej pracy, to pisałbym magisterkę. Jeśli zapytałbyś mnie teraz o to, czy seniorzy na emeryturach powinni dostać wsparcie to również w żaden sposób nie obali wcześniejszych założeń. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To dobry czas na poszukanie oszczędności przez redukcję zbędnych świadczeń.


@bowlman: A to obecnie 500 plus nie wydaje się zbędne. 13 emerytura już bardziej bo jednak emeryci nie utracili dochodów.

Nadal aktualne, przecież możemy rozszerzyć świadczenie (nazwijmy je roboczo "zasiłkiem pandemicznym") o bezrobotnych w wyniku pandemii. Gdybym chciał zawrzeć wszystkie możliwe grupy społeczne dotknięte wirusem w jednej pracy, to pisałbym magisterkę. Jeśli zapytałbyś mnie teraz o to, czy seniorzy na
  • Odpowiedz
@ediz4:

A to obecnie 500 plus nie wydaje się zbędne.

500+ ma w założeniu stymulować dzietność. Nie robi tego. Jest zbędne.

Ale napisałeś że kryterium byłby spadek dochodów a przy bezrobotnych on nie występuje.

Nie jest żadnym problemem rozszerzenie kryteriów o sensowne przypadki. Mamy od tego operator logiczny "lub". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
500+ ma w założeniu stymulować dzietność. Nie robi tego. Jest zbędne.


@bowlman: Założenie nie ma znaczenia - liczy się efekt.

Nie jest żadnym problemem rozszerzenie kryteriów o sensowne przypadki. Mamy od tego operator logiczny "lub". ( ͡° ͜ʖ ͡°)....

Czyli równie dobrze można to kryterium wywalić do śmieci i samemu dobierać przypadki.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie, nie zgadzam się. Publiczne pieniądze powinny być wydawane w konkretnym celu. Jeżeli nie jest osiągany, to wycofuje się finansowanie projektu. Taka jest procedura zarządzania finansami publicznymi.

No tak, tak, a najlepiej jakby ktoś siedział i przeglądał wszystkie zgłoszenia./irony ;)
  • Odpowiedz
Brawo! Dokładnie tak! Rodzice płaczą co z dziećmi zrobić jak szkoła nieczynna... A to dziecko jest szkoły czy rodzica?


@path Problem jest bardziej złożony. Rodzic płaci podatki, istnieje obowiązek szkolny więc Państwo zawiera z rodzicami swoistą umowę społeczną na przymusowe kształcenie dzieci. Obecnie nauczyciele wypychają cały materiał do opracowywania przez dzieci samodzielnie, byle tylko w czerwcu mieć podkładkę o zrealizowaniu podstawy programowej. Dają materiału więcej, niż realnie sami realizowali w analogicznym
  • Odpowiedz
Jasne, że obniżka podatków obniżenie zusow pitow citow i innych obciążeń podatkowych była by lepsza ale pracownikowi czy właścicielowi małego biura podróży to nie pomoże bo i tak nikt wycieczek nie kupuje.


@maly_stary_rower: Aha, to niech przedsiębiorcy, za których pieniądze utrzymywane jest 500+ giną, ale 500+ będzie dalej rozdawane. Zajebista logika w c--j. XDD
  • Odpowiedz
@Anscylla: jak dla mnie ma, bo absurdalne jest, gdy osoba dorosła, która teoretycznie powinna potrafić myśleć (wspominałeś o maturze -więc jesteś już bądź zaraz będziesz pełnoletni) twierdzi, że w obliczu zagrozenie epidemia jedyna opcja spedzania wolnego czasu jest wychodzenie w grupach, bo na fejsbuniu i innych portalach nie ma nic nowego - podczas gdy specjaliści wydają konkretne zalecenia.

Ja rozumiem, że z ogarnięciem tego może mieć problem pięciolatek, ale nie
  • Odpowiedz
@Vanni: Nie. I co mi zrobisz? ;>
Jeżeli uznam zakazy za zwiększające moje bezpieczeństwo, to będę lobbował za ich wprowadzeniem. Handluj z tym.
  • Odpowiedz
@agaja Cóż, argumenty ad personam w szczególności dotyczące wieku są kompletnie nic nie warte. Są głupi młodzi i głupi starzy, mądrość życiowa nie ma tu nic do rzeczy bo obie grupy mogą zachowywać się jak debile, patrz oblężenie sklepów i wykupienie wszystkiego na zapas bo.. No właśnie?
Pisałem już że to nie ja mam problem z wychodzeniem z domu, tyle że potrafię sobie uzmysłowić jak to wygląda w przypadku innych, gdzie
  • Odpowiedz
@Anscylla: to nie jest argument ad personam, tylko zdumiewa mnie, ze ludzie nie pojmuja tak prostych rzeczy.
Bo zgadzam sie - glupota nie jest od wieku zalezna. Ale od osoby dojrzalej bardziej oczekuje sie rozumu, niz od kogos mlodszego.

Przypominam też co pisałem wcześniej, to nie jest tak że wszyscy ciągną w to samo miejsce, każdy trzyma się głównie swojej grupki.

1/38000000? Fakt faktem w większości poruszam się samochodem, tyle że na moim zadupiu w Kielcach ile jest zachorowań? 7 w całym województwie? Co ci daje faktycznie 0.000563813181% szans na to że się od kogoś
  • Odpowiedz