Wpis z mikrobloga

Siema, jestem rolnikiem i mam srednio potrzebna dzialke 1ha, no prawie, bo ma ~9700 m2. Mysle nad podzieleniem jej na mniejsze dzialki i zrobienie je na budowlane, a zeby sobie dorobic ( ͡° ͜ʖ ͡°). Klasa ziemi IIIa albo IIIb, nie pamietam. Nie mam pojecia czy jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, z dwoch stron same sady, z przodu i z tylu ludzie maja domki z ogrodkami, sa tez cale gospodarstwa. Robil juz ktos z was taki manewr? W internecie z kazdej strony inne opinie, jedni pisza ze sie nie da, drudzy ze trzeba zaplacic 300k, a inni, ze odkryli jeden prosty trik na zrobienie tego za darmo i siedzenie na pieniadzach. W drodze sasiadujacej z dzialka jest woda i gaz, prad na dzialkach obok. Pomozcie Mireczki, bo po przeszukaniu google wiem jeszcze mniej niz wiedzialem. #rolnictwo #dzialki #prawo #pomoc
  • 6
@darek96: Masz dwie opcje: 1. Czytasz sam i w kilka miesięcy ogarniasz temat. 2. Szukasz sobie planisty/doradcy/prawnika i prosisz o poradę lub prowadzenie sprawy (koszt porady kilka stówkę koszt prowadzenia sprawy pewnie kilka koła rozłożone na kilka miesięcy).
@gobi12: no z tym czytaniem samemu to raczej nie wyjdzie, bo kazda wersja wyklucza inna. Najpierw chcialbym sie rozejrzec za kims kto juz mial takie przygody, zeby zobaczyc czy w ogolnie warto przejsc sie do jakiegos prawnika
@darek96: Pierwszy krok to wizyta w urzędzie gminy. Weź wyrys i wypis z ewidencji dla tej działki. Zapytaj czy jest plan miejscowy obowiązujący jeżeli jest to też wyrys i wypis. To pozwoli się zorientować w sytuacji wstępnie.
@gobi12: Mozna cos z tego zalatwic przez internet? Srednio mam ochote wychodzic teraz gdziekolwiek. Przeczytalem gdzies ze na Ongeo mozna zamowic raport, ale nie mam pojecia czy bedzie tam cos takiego