Wpis z mikrobloga

W Polsce jest dziwna sytuacja z #koronawirus. Robią malo testów, mało więc wykrywają przypadków i ludzie coraz bardziej olewają cały temat jak i siedzenie w domu.
Po co siedzieć w domu jak w kraju jest 38 przypadków dziennie z czego raczej niż nie umrze. Dziennie 14 osób ginie w wypadkach drogowych i każdy ma to w dupie.
Rząd tym brakiem masowych testów strzela sobie w kolano, a z drugiej strony ludzie tym olewaniem też mogą źle na tym wyjść.
Gdyby nie Włochy i Hiszpania to szczerze też miałbym gdzieś te wszystkie ograniczenia.
Zobaczymy co z tego wyniknie za kilkanaście dni. #przemyslenia
  • 26
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: Rząd wszystko robi aby nie odkładać wyborów - ale ta strategia ma króciutkie nóżki jak guru który ją wymyślił - bo nie da się ukryć jak za chwile lawinowo przybędzie osób wymagających respiratorów nekrologów w gazetach.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: liczba nic nie zmieni, jestem w regionie gdzie jest 400k ludnosci i juz 100+ zarazonych, a dziadki dalej w najlepsze na kawkach siedza. Dopoki ktos z kregu znajomych nie umrze to nie zrozumieja
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: Trafione w punkt.
@Mathas: Elektorat PiS przecież łyka wszystko i nie myśli logicznie, a tym bardziej nie wyciąga w wniosków na podstawie danych matematycznych. Tutaj nie trzeba być orłem, żeby wiedzieć, że mamy mało stwierdzonych przypadków, bo badamy mało, ale myślę, że nawet to może być dla nich zbyt dużym wysiłkiem umysłowym...
  • Odpowiedz
@Beszczebelny do wyborów to tu będą drugie Włochy.

Za to co #!$%@? to bym pakował do pudła na 15 lat minimum. Najpierw doprowadzili kraj do ruiny populizmem i rozdawnictwem a teraz jak przyszedł prawdziwy kryzys to wciąż udają że nic się nie dzieje i jadą po TRUPACH byle do wyborów.

Najepiej by było iść śladem Czechów.
  • Odpowiedz
W lubuskim zamówili od #!$%@? testów i będą robić sito profilaktyczne


@Qiudo brzmi rozsądnie, ale uważam tak jak @Vittel że ludzie kompletnie nie mają wyobraźni. I zgodnie ze sztampowym babcinym "wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną" dopiero jak umrze jakaś babka czy ciotka w rodzinie bo braknie karetki to dopiero wtedy przestaną łazić do biedronki, zaczną chodzić w maskach a to już będzie za późno o miesiąc. Czas na zmiany
  • Odpowiedz
@nieschematyczny: ty dalej nie rozumiesz sensu mojego wpisu xD weź idź spać lepiej. Mam to samo zdanie co ty bo dopiero się zacznie przez to co robi rząd i przez to co robią ludzie i chyba tylko ty nie zrozumiałeś tego wpisu bo czy to jest 8 zgonów na drodze czy 14 czy 20 to nie ma tu kompletnie znaczenia...
  • Odpowiedz