Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj jakiś Pan fachowiec który mi powie jaki beton zamówić pod słupki ogrodzeniowe (betonowe), nie mam na działce wody ani prądu i muszę zamówić 1m3 i sam taczką rozwozić do dołków. Czy to jest w ogóle możliwe? czy wytrzyma mi taki beton pół dnia? Za rady i porady będę wdzięczny Mirki #budownictwo
  • 23
  • Odpowiedz
  • 1
@piotr-antyn jeśli Ci chodzi o takie gotowe ogrodzenie betonowe że słupkami betonowymi to u mnie jak robili to na suchy beton (mieszanka cementu i piachu), zasypywali tym dół że słupkiem i po temacie. Nie ma sensu bawić się w beton z betoniarni bo suchy jak udepczesz dobrze to słupek się nie ruszy.
  • Odpowiedz
@piotr-antyn: Też nie miałem wody ani prądu na działce. Robiłem ogrodzenie ok 200 m bieżących. Ok 40 cm nad ziemię był robiony murek. Wodę miałem z mauzera ( baniak 1 m 3 ) a prąd z agregatu. Kupiłem swój agregat, ale możesz wypożyczyć. Wszystko zajęło ok tydzień. Ale jeśli będziesz tylko obsadzał słupki to zajmie 1 dzień. Także ja bym wypożyczył agregat i betoniarkę i jazda
  • Odpowiedz
@Fretja: wow niezły sprzęt, to jest genialne :O, @Capshov: kupiłem już wiertnice, też o tym myślałem ale nie mam właśnie jak za bardzo napełnić mauzera wodą, ale może i tak pokombinuje. Kupił bym ten taki suchy co się sypie jeden worek pod jeden słupek i tylko wodą zalewa ale to mnie wyjdzie aż 2000pln.
  • Odpowiedz
Gotowych nie kupuj. Mauzera postawiłem na 2 paletach żeby podstawić wiadro. Napełnił się sam z deszczu, podłączyłem rynnę z garażu blaszanego na działce. Ale jak to się nie uda bądź nie masz garażu tam to lej normalnie bańkami. Ja miałem 4 bańki 50 litrów i tak kilkoma kursami musiałem wypełnić ten zbiornik 2 razy bo jeden był za mało. Ale Ty będziesz miał zdecydowanie mniej do zalewania. Jak nie chcesz mieć betoniarki
  • Odpowiedz
@Capshov: zrobię tak jak mówisz, to najlepsze wyjście. Ale muszę przeliczyć czy opłaca mi się samemu robić półsuchy beton czy jednak nie lepiej zamówić półsuchy beton z betoniarni wyjdzie ok 250zł z dowozem a z tego co czytam z betoniarni będzie o wiele lepszy jakościowo. Myślisz że w jeden dzień 1m3 taczką do dołków rozwiozę? Wydaje mi się że bez problemu powinienem
  • Odpowiedz
Po pierwsze to nie wiem czy jakaś betoniarnia Ci przywiezie taką małą ilość betonu. Może się mylę ale raczej średnio opłacalne jest dla nich mieszać metr betonu i dowieść na miejsce. U mnie bynajmniej by nie zawieźli. W 3 godziny to rozwieziesz, ale poziomowanie i pionowanie słupków to inna zabawa. Czym chcesz to robić ?
  • Odpowiedz
@Capshov: Rozmawiałem już, dowiozą, tylko musze się ugadać jak będą mieli większe zamówienie to mi domieszają trochę więcej :D W jakim sensie czym chce to robić? No mam wiertnice spalinową, dziury porobię poustawiam słupkina no dam pare kamieni, zaleje betonem, ubije i ustawie w pion
  • Odpowiedz
@piotr-antyn: No tak zrobisz dziurę, wkładasz słupek ale czymś musisz ustawić ich wysokość i pion. Wiadomo pion poziomicą a wysokość jak ? Raczej terenem nie ma co się sugerować a ogrodzenie ma być w jednej linii wysokości jak mniemam ?
  • Odpowiedz
@Capshov: nie no poziomice wodną mam, i na dwie linki murarskie, z jednej strony będę miał delikatny spadek, chciałem robić kaskadowo ale chyba jednak zrobie siatke pod delikatnym kątem. Siatka będzie ocynk bez oplotu 170cm
  • Odpowiedz
@piotr-antyn: To spoko. Ja miałem panelowe ogrodzenie. Szalunki poziomowałem niwelatorem i potem od tych szalunków mierzyłem wysokość słupków. Powodzenia, pokaż wyniki jak skończysz ;)
  • Odpowiedz
@Capshov: też myślałem o panelowym z pomurówk gotową ale po przeliczeniu i przemyśleniu wybrałem słupki 10x10 zbrojone betonowe i srebrną ocynkową siatkę 170cm. a w przyszłości ja będę miał prąd i wode to sobie zrobię szalunek i tak jak ty wyleje sam podmurówkę. Firmy za montaż wołały sobie ok 20 000pln za panelowe, jak zrobie sam to wyjdzie mi ok 6000-7000, a i tak mam zamiar przód obsazić tujami to za
  • Odpowiedz
@Capshov: ale panelowe 150cm? dawno temu robiłeś? No jak dałeś ray sam to pewnie, na pewno zaoszczędziłeś spokojnie jeszcze raz tyle. No niestety wszystko teraz kosztuje i tanieć na pewno nie będzie :D
  • Odpowiedz