Wpis z mikrobloga

Witam. Kupiłem dysk zew. do konsoli PS4. Problem polega na tym, że konsola go nie widzi. Dysk wibruje ale nic się nie dzieje, w urządzeniach Pam. Masowej USB się nie wyświetla. Po podłączeniu do lapka słychać dźwięk, że jakieś urządzenie zostało podłączone ale tam również się nie pojawia. Wiecie może o co chodzi #ps4 #konsole #pcmasterrace
  • 18
@FloweryTaste może sformatować go po prostu musisz. Miałem kiedyś taki dysk który się nie wyświetlał w Windowsie i ps4, musiałem przez cmd i diskpart sformatować i poszedł normalnie. Później się okazało że na pudełku było że dysk jest sformatowany pod mac'a oryginalnie, nie wiem czy to bylo przyczyną.
@FloweryTaste: hm, panel sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami jeżeli tam nie widzisz dysku to jest prawdopodobnie #!$%@?. Jeżeli widzisz to formatuj/twórz partycje z tego poziomu i potem format w ps bo na pewno tego wymaga.
@FloweryTaste W wierszu poleceń daj cmd, diskpart, list disk, select disk 'numer dysku', create partition primary, active. Wtedy powinien ci wyskoczyć w windzie do sformatowania. Dawno nie robiłem a nie mam teraz przed sobą kompa więc mogłem coś pomieszac.
W zarządzanie komputerem > magazyn > zarządzanie dyskami go nie ma, ale w zarządzanie komputerem > menadżer urządzeń > stacje dysków się wyświetla ale z tego miejsca nie ma go jak sformatować
Mały update. Konsola stała włączona przez dłuższy czas z podpiętym dyskiem i później zauważyłem że go wykrył, ale jak chciałem go sformatować do pamięci masowej to wyskakiwał błąd