Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy jest teraz jakiś sens na przewalutowanie PLN? Obudziłem się po fakcie, że obniżono stopy procentowe i szczerze mówiąc nie wiem co mam robić. Z jednej strony człowiek musi pracować, zajmować się codziennymi sprawunkami, uważać żeby nie złapać #koronawirus a z drugiej, mimo oszczędzania ciężko zarobionych pieniędzy, musi się ciągle martwić jak tu nimi zarządzać żeby nie stracić, bo sam fakt odkładania na konto oszczędnościowe oczywiście nie wystarcza. Z jednej strony inflacja, socjalizm, pisalizm, z drugiej kryzys z wirusem i obniżanie stop procentowych. Trzeba być alfa i omega żeby to wszystko ogarniac, a w szkole zamaist uczyć podstaw inwestowania/zarządzania oszczędnościami, uczyli #!$%@? jak napisać ogłoszenie o pracę do gazety...
Wiem, że wyszło #zalesie ale chyba nie ja jeden mam teraz takie przemyślenia. Poradzi jakaś mądra głowa czy warto łapać spadające noże i się przesiadać na inną walrute? Frank/dolar/btc? Czy chłodna głową i przeczekać zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądać. Żaden ze mnie rekin finansjery, ale #!$%@? mnie że nie z mojej winy, tracą na wartości efekty mojej ciężkiej pracy i poświęconego czasu, bo jakoś Bździąg Bing zeżarł niedogotowanego nietoprza czy inny Mati postanowił pobawić się w socjaliste rozdającego nie swoje pieniądze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#inwestowanie #inwestycje
  • 14
  • Odpowiedz
@reseted Ja bym już teraz zostawił jak jest. Ciutke faktycznie zaspałeś. Zostaw poduszkę finansowa (nawet do 6m zarobków) i za miesiąc (jak nie wcześniej) spróbuj kupić trochę akcji. (pod warunkiem że nie boisz się o miejsce pracy) Recesja potrwa do pół roku, potem rok lizania ran, ale w tym czasie giełda też się już będzie podnosic i wytrwali gracze będą mocno na plusie. W przewalutowania się już raczej nie baw. Obserwuj bacznie
  • Odpowiedz
@reseted: raczej czekać bo sytuacja jest dynamiczna i łatwo jest stracić, łatwo też zyskać, ale jak chcesz chronić oszczędności to chyba wolisz mniejsze ryzyko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szczodry_Pazdzioch: zaspałem, to fakt, ale niestety nie da się śledzić wszystkich tematów na bieżąco, jest tylko i wyłącznie moja wina, ale jednak boli. Co do kupna akcji będę musiał się podszkolić, bo na giełdzie w ogóle nie działam. Jeśli masz jakieś dobre poradniki co i jak to chętnie przygarnę, do poduszki może chociaż poczytam. Widzialem, że niektóre banki oferują kupno akcji, ale w moim jest tylko polska giełda, a z tego
  • Odpowiedz
@reseted: ja Mirku mówiłem mojemu niebieskiemu już w listopadzie żeby kupować złoto/pallad i gdybym to zrobił to bym był o wiele bogatszy, a tak też zaspane :c
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kjedne: mądry Polak po szkodzie, tak jak mówię, nie zależy mi na zbijaniu fortuny na giełdzie, na pewno nie wszystkimi oszczędnościami, a jedynie zabezpieczeniu tego co mam. Jeżeli masz jakieś ciekawe lektury godne polecenia, to przyjmuje wszystko, trzeba chyba nadrobić zaległości w tej dziedzinie, chcoiaz wolałbym nie musieć się tym martwić
  • Odpowiedz
@reseted dobry ama był dzisiaj poruszany na temat obecnej sytuacji, również naszej waluty, kilka merytorycznych trafnych wypowiedzi
https://www.wykop.pl/wpis/48074363

Prześledź tag "inwestowanie", w wielu wątkach z ostatniego miesiąca przewijał się temat podstawowych pozycji przez które należy przejść, chłopaki się lepiej znają ode mnie co warto przeczytać. Wiele z tych treści jest dostępnych za darmo, ale trzeba czytać czytać i jeszcze raz czytać, a dodatkowo systematycznie analizować co się dzieje na codzień i dlaczego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szczodry_Pazdzioch: dzięki Mirek :) człowiek by wszystko chcial ogarnąć tylko czasu wiecznie brak, jednak w myśl zasady, jak chcesz mieć coś zrobione dobrze, zrób to sam, a przynajmniej będziesz spokojnie na siebie się #!$%@? :)
  • Odpowiedz
@reseted u mnie sprawdziła się zasada, że bardziej jestem zły na siebie jak nie spróbowałem, niż spróbowałem i nie wyszło tak jak powinno. Ja braki w czasie upycham podcastami, gdzie się da że nie muszę mieć z kimś kontaktu, to wrzucam słuchawki i lecę, byle coś związane z inwestycjami. Ostatnio dobrze mi się słucha na ogólne tematy które on porusza, Wieczorka z "Biznes 2.0". Przekaz na prosty, dobra ekspresję i ostatecznie mówi
  • Odpowiedz
@Alinous Przepyszna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Popijam ją z satysfakcja zachodząc w głowę ile jeszcze ten trap ze wzrostami będzie trwał, bo odbijać giełdę bez wiarygodnej prognozy rozwoju sytuacji to trochę ruletka ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jak dla mnie druga fala dopiero przed nami. Łagodniejsza, ale stoję przy swoim.

I parze kolejne herbatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz