Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie,
zamierzam zmieniać TV pod nową generacje konsol (pewnie wybór padnie na XSX), ale do rzeczy.
TV będzie podpięty pod kino domowe. Jak wiadomo XSX będzie obsługiwał HDMI 2.1 - tak samo celuje w TV.
Czy w przypadku połączenia TV - KINO DOMOWE - XSX będzie miało znaczenie to, w jakim standardzie jest HDMI w kinie domowym?
Jak dla mnie kino nie przetwarza obrazu, jedynie je przekazuje dalej. No ale nie wiem.

#pytaniedoeksperta #elektronika #telewizja #gry #xboxone #konsole
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rysiwnuk: konsola - tv bezpośrednio hdmi 2.1
Dźwięk, w zależności od potrzeb z wyjścia optycznego konsoli lub tv do kina, lub poprzez hdmi arc z TV do kina
Połączenie konsola hdmi - kino domowe hdmi - tv jest bez sensu.
Dźwięk, w zależności od potrzeb z wyjścia optycznego konsoli lub tv do kina, lub poprzez hdmi arc z TV do kina

Połączenie konsola hdmi - kino domowe hdmi - tv jest bez sensu.


@sodomek: jak tak zrobisz to masz dźwięk max DTS lub DD, czyli technologia z lat 90. Bez szans na np. Atmos.
Co jest złego w połączeniu konsola hdmi - kino domowe hdmi - tv?
Tylko trzeba kupić
Jak dla mnie kino nie przetwarza obrazu, jedynie je przekazuje dalej. No ale nie wiem.


@rysiwnuk: ale musi wspierać odpowiednią wersję HDMI. Ja mam teraz ten problem, bo mam telewizor 4K, konsola generuje 4K, a amplituner obsługuje tylko FULL HD... I musiałem przez podłączyć konsole z TV po HDMI i dźwięk optykiem, ale przez to cierpi jakość dźwięku (szczególnie, że używam konsoli jako odtwarzacza filmów)
@sodomek: @Anakee: Dzięki za odpowedzi, zapomniałem o temacie.
Problem jest taki, że zmiana amplitunera może być problemem - kino domowe to "system" i nie mam wyszczegółnieno apliturena.
Kino to sony BDV N5200W - tutaj chyba nie da się zamienić tylko "stacji" (,)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anakee: w tym przypadku ogromne lagi. Cokolwiek by nie podłączyć jako urządzenie pośrednie między hdmi konsola a hdmi TV będzie generować opóźnienia. Change my mind.