Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1241
Wiem że ciężko uwierzyć w niektóre historie typu "moja ciocia pracuje w ministerstwie itp... " ale daleko mi do bajkopisarzy. Siostra mojej mamy (moja ciocia) jest pielęgniarką w jednym ze szpitali w Warszawie i dzisiaj pojawiła się pacjentka na tomografię ze słowami "Co prawda jestem na kwarantannie ale nie chciałam przekładać terminu". Może nie lubi się konfidentów ale do pani przyjechała policja i wlepiła 5 000 mandatu (niestety tomografia nie została wykonana).

Jeśli choć jedna osoba w kwarantannie po tym wpisie zmieni zdanie i zostanie w domu to było warto.

#koronawirus #covid19 #mfz
  • 46
  • Odpowiedz
Rozumiem malkontentów, sam napisałem że historia w stylu baita ale prawdziwa. Dopytam się dzisiaj tylko czy bezpośredni mandat 5 000 czy skierowanie do sądu, bo może też tak być.
  • Odpowiedz
@durielek2 nie zawsze. Chocby w przpadku ustawy o bezpieczenstwie imprez masowych, gdzie mozna nalozyc mandat wys. 2000zl. Byc moze specustawa przewiduje grzywne w drodze mandatu karnego wysokosci 5000 zl.
  • Odpowiedz
@betaTrx:

Być może ta osoba faktycznie jest poważnie chora i potrzebowała tomografii. Współczuję jej jeśli tak. Ale było to strasznie nieodpowiedzialne i myślę że można było to inaczej zorganizować.

Skrajnie nieodpowiedzialne to jest zwijanie państwa, jego gospodarki i instytucji z powodu wirusa nieco groźniejszej "grypy".

Ile osób nie dopcha się na planowaną od miesięcy tomografię? Ile osób nie podda się planowanemu od lat zabiegowi (np. wszczepienia endoprotezy)? U ilu osób powikłania z nieleczonego zęba rzucą się na serce, skutkując zgonem? Ilu przedsiębiorców wyhuśta się na drzewie po bankructwie budowanych przez dziesięciolecia firm? Ilu ludzi wyląduje na ulicy, bo ich emerytalne inwestycje w akcje będą warte mniej niż papier na którym taki certyfikat wydrukowano? Do ilu osób przez koronowariatów nie dojedzie na czas karetka? Ile osób nie dopcha
  • Odpowiedz
@betaTrx: Niestety prawda jest taka, że gdybym miał podejrzenie poważnej choroby wymagającej tomografii do zdiagnozowania i kwarantannę jednocześnie, to wysmarowałbym wszystkim twarze oślinionymi paluchami, byle mi to badanie wykonano.
  • Odpowiedz
@betaTrx: no nieodpowiedzialne i głupie zachowanie i nie mam zamiaru usprawiedliwiać. Pewnie jakby terminy na tomograf nie były po kilka miesięcy to by siedziała na dupie. Tak czy siak durna baba oby się jednak okazało, że nie ma wirusa i ta jej wycieczka nikogo nie zaraziła.
  • Odpowiedz
niestety tomografia nie została wykonana


@betaTrx: mogli już jej zrobić w chinach używali tomografu do diagnostyki, choć pewnie trzeba by wszystko dezynfekować!
  • Odpowiedz
@talarro: Art. 96 par. 1 KPoW. Jako policjant mogę na Ciebie nalozyc maksymalnie 500zl grzywny w postepowaniu mandatowym jednym mandatem. Moge tez sporzadzic notatke urzędową do wykroczeniowca, który albo wezwie osobę do siebie i wystawi mandat albo sporządzi wniosek o ukaranie do sądu.
  • Odpowiedz