Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1241
Wiem że ciężko uwierzyć w niektóre historie typu "moja ciocia pracuje w ministerstwie itp... " ale daleko mi do bajkopisarzy. Siostra mojej mamy (moja ciocia) jest pielęgniarką w jednym ze szpitali w Warszawie i dzisiaj pojawiła się pacjentka na tomografię ze słowami "Co prawda jestem na kwarantannie ale nie chciałam przekładać terminu". Może nie lubi się konfidentów ale do pani przyjechała policja i wlepiła 5 000 mandatu (niestety tomografia nie została wykonana).

Jeśli choć jedna osoba w kwarantannie po tym wpisie zmieni zdanie i zostanie w domu to było warto.

#koronawirus #covid19 #mfz
  • 46
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Kamillos33: @Kamillos33: mówię co usłyszałem 30 minut temu, informacja z 1 ręki. Ponoć 5k mandatu, ciocia nie jest prawnikiem a pielęgniarką więc tyle wiem, może skierowanie do sądu? Ludzie lubią wyolbrzymiać, ale oddziałowa ponoć była przy rozmowie.

Być może ta osoba faktycznie jest poważnie chora i potrzebowała tomografii. Współczuję jej jeśli tak. Ale było to strasznie nieodpowiedzialne i myślę że można było to inaczej zorganizować.
  • Odpowiedz
@betaTrx: To ja Ci powiem jak bylo. Przyjechala policja spisala protokol i poinformowala o przekazaniu slrawy do prokuratury oraz ze za te wykroczenie grozi do 5000 zl kary. Teraz babka czeka na decyzje prokuratora lub odbedzie sie sprawa sadowa i sedzia orzecze kare
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Papieska_kremowka: szczerze? Nie wiem czy szpital ma takie informacje. Być może jest to gdzieś w bazie danych, ale nie sądzę żeby każdy pacjent był sprawdzany. Z ciekawości zapytam jutro cioci jak to jest.
  • Odpowiedz
Może nie lubi się konfidentów


@betaTrx: To nie konfidenctwo tylko odpowiedzialność społeczna. Konfientem to można być jak sie zgłosi że somsiad robi bimber nikomu tym nie szkodząc a nie że ktoś łazi po warszawie i zaraża wszystkich w koło
  • Odpowiedz