Wpis z mikrobloga

@furelsom: Tak kiedyś wyczytałem, że jak zrobi się format do ps4 to już na pc nie można go używać. Ale generalnie każde ps4 ogarnie mi dysk np. 2TB? Mam na oku Seagate 2GB typowo pod ps4, kwestia taka, czy wszystkie ps4 obsługują dyski zewnętrzne
@FloweryTaste: najlepszy ssd Crucial MX500 1TB na przykład. Wszystko chodzi 60% szybciej . Ta każdy dysk na sata 2/3 do 2 tb ( hdd bo ssd tylko wybrane modele ) ogarnie. Kwestia tego czy ma być mulący czy szybki.
@FloweryTaste mało daliście założeń i w sumie każdy ma rację ale w innych aspektach.

Po pierwsze o jaki dysk chodzi, wewnętrzny czy pod USB?

Po drugie, dysk zawsze można sformatować ponownie i będzie działać na czym tylko chcesz, problem jest (i zapewne o tym wcześniej słyszałeś) z używaniem dysku JEDNOCZESNIE NA PC I KONSOLI.

przykładowo nie da się na dysku mieć zapisanych zdjęć z pc i gier z PS4, za każdym razem
@FloweryTaste teraz zauważyłem że w drogim poście piszesz o zewnętrznym, także to co napisałem wyżej jest istotne gdybyś myślał go używać z czymś innym niż konsola.

Dysk niby zgodnie ze specyfikacja działa każdy który spełnia wymagania (USB 3.0 i jest jakiś zakres minimalnej i maksymalnej wielkości ale nie pamiętam więc sprawdź na necie)

Sam używam dysku USB 3.0 1TB i działa bezproblemowo.