Wpis z mikrobloga

Hej,
od jakiegoś czasu męczy mnie jedna kwestia... Dlaczego na rynku jest tak ogromny wysyp kursów i innych bootcampów z tematyki frontendu? Nie rozumiem... To jest jakaś zajebista działka, płacą miliony i jest ultra łatwa czy coś, bo totalnie tego nie mogę pojąć. Trudniej z pewnością jest znaleźć coś z backendu chociażby, mimo że czystego programowania mam wrażenie jest tam więcej niż na froncie. Gdzie się nie spojrzy to [UWAGA IRONIA] "Naucz się frontendu w 3 dni...", "Zrobimy z Ciebie frontendowca bez predyspozycji" itp. Nie żeby coś, każdy może nagrywać co tam chce. Ja po prostu chciałbym się dowiedzieć dlaczego front ma takie branie akurat

#programowanie #frontend #webdev #css #html #javascript
  • 15
@Storkeus: Analizowałem ostatnio jakiś rozległy raport od No Fluff Jobs i wynikało z niego, że najwięcej ofert z Backendu właśnie. Frontend niby słabo, już lepiej Fullstack, ale no wiadomo jak to z raportami
@Marmite: może i będzie działać, ale jak wygląda to w kwestii szukania pracy? Czy na Juniora tez mozna pisac gównokod? Mam wrazenie ze frontend jest strasznie chaotyczny i dużo rzeczy ciągle trzeba dopieszczać szczególnie w kwestiach gdzie nie ma programowania - html i css, ale być może się mylę i brakuje mi po prostu doświadczenia, bo jest niskie jeśli chodzi o front
Czy na Juniora tez mozna pisac gównokod


@Nomada29: można, ale poważne firmy cię wtedy nie przyjmą, ergo będziesz dużo mniej zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale niektórym wystarcza zarobić mniej a jest wiele firm które biorą juniorów po kosztach, byleby pisali, nieważne że gówno
@Nomada29: to zależy. Niestety nie wiem jak teraz wygląda rynek backendowy, ale jak patrząc po tym co robią i czym się zajmują moi koledzy z .Neta czy Pythona, śmiem twierdzić ze oni na start muszą ogarniać sporo więcej. Natomiast swego czasu pisało się też proste koszmarki backendowe w jakimś prostym języku typu PHP (jest też Node.js, ale nie wiem czy on pozwala się tak szybko wślizgnąć do sfery backendowej) więc może
@ElGovanni: właśnie trochę mnie zastanawia jak to jest z tym, że pracy jest aż tyle. Wszyscy tak gadają xD Mam wrażenie, że pracy jest od cholery, ale dla midów i seniorów. Juniorzy mają mega słabo.

Szczególnie we froncie. W backendzie trochę mniej chętnych z tego co wnioskuję. Mam rację czy się mylę?
@Nomada29: Tylko turbo seniorzy mają dobre warunki, bo midów i juniorów jest na pęczki. Tak samo wannabe seniorów. W porównaniu do backendu vs np. Javowcy hajs jest trochę mniejszy, ale ogar to trochę więcej niż składanie css i html, więc coś trzeba umieć :)

Oczywiście wysryw kursów jest dlatego, że firmy na tym zarabiają, więc kształcą pod coś z niskim entry-level, a reszta ich nie obchodzi.
@Nomada29: podczas gorączki złota, najlepiej się zarabia sprzedając łopaty

zobacz sobie ile jest kursów jak zostać milionerem, bogatym... i jakie to proste, każdy może to zrobić kupując kurs i wykonując x prostych kroków
jak łatwo zaciągać kobiety do łóżka... i jakie to proste, każdy może to zrobić kupując kurs i wykonując x prostych kroków
reklamy portali z chętnymi kobietami... kliknij i zapłać, zobacz jakie to proste
tutaj masz kursy jak łatwo