Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Hejo, mam prośbę do Was. Nie bawiłem się z składanie kompa długie lata, a stwierdziłem że przydało by się młodym stworzyć pierwszego kompa do grania i do internetów. Poprzegladalem różnego rodzaju stronki, konfiguratory i porównania i zawsze mi wychodzi kosmiczna kwota (powyżej 4k).

Macie może coś sprawdzonego, co można na początek złożyć a później łatwo rozbudować w razie potrzeby?

Zakładam że głównie to na początek będą gdy symulatory samochodów itp itd. Ale pewno z wiekiem będą to kolejne gry.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korpogifty_pl: Ryzen 2600 z Euro za 480zł https://m.euro.com.pl/procesory/amd-ryzen-5-2600-3-9-ghz-am4-yd2600bbafbox.bhtml?gclid=EAIaIQobChMInben1Nac6AIVRlXTCh01Xg0UEAUYASABEgLNGvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Płyta z chipsetem B450 około 400-450zł np Asrock B450 Pro4, Aorus Elite
Ramy 2x8GB 3200MHz 350zł np Patriot Viper
Zasilacz Vero L2 200zł,
Obudowa SPC RG4 200zł,
Dysk SSD crucial MX500 500GB 330zł. To jest podstawa za około 2000zł. Do tego kartę np 1660 super za 1200zł, albo RX 5500XT 8GB za 1050zł.
Ewentualnie tak jak ktoś wyżwj napisał, wziąć Ryzena 2400G,3400G
  • Odpowiedz
@korpogifty_pl: Jeśli pamięć RAM jest w dwóch kościach i o taktowaniu 3200Mhz to dobry zestaw (Zintegrowana grafika tego potrzebuje). Tylko przy zakupie trzeba poprosić/dokupić aktualizację Biosu, bo jak płyta długo leżała na magazynie to nie ma wgranego nowego Biosu obsługującego Ryzeny 3-generacji.
  • Odpowiedz
@korpogifty_pl: Takie będą odpowiednie. Zintegrowana grafika w Ryzenie potrzebuje szybkich pamięci w dwóch kościach bo inaczej traci na mocy. Ona nie ma własnej pamięci. Rezerwuje 2GB pamięci RAM przez co jej szybkość jest ważna.
  • Odpowiedz