Wpis z mikrobloga

@lysy_kudlacz: A DLC wszystkie masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie ma odgórnej zasady gdzie zacząć, zacznij tam gdzie chcesz. No może poza Dalekim Wschodem i Indiami, to sobie na pierwszą rozgrywkę odpuść. No i zależy czy chcesz od startu być niepodległy czy chcesz grać jako wasal i odzyskać niepodległość albo być posłuszny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymi14: Powiem tak: traktujcie mnie jak totalne zero, w eu4 mam 300h ale i tak nic nie potrafię chciałbym zacząć od podstaw jak grać żeby odzyskać niepodległość, raz grałem Wielkopolska i zawsze ale to zawsze kończyłem rozbiciem dzielnicowym. Jakieś wskazówki, itp itd. dosłownie wszystko od was przytulę

Przepraszam, emotki z apki niestety się nie wysyłają :P
@lysy_kudlacz: Ojj Mireczku to trzebaby się rozpisać na kilka stron, a ja też takim specem nie jestem, mam ledwo 70 godzin w CK2. Może spróbuj zagrać w Brytanii, jako władca Wessex albo Mercii bo oni mają Primogeniturę od najwcześniejszej daty jak kojarzę to chociaż problem rozpadu ziem jak w Gavelkind by Cię ominął.
Inne porady to musisz mieć silną drużynę królewską żeby odstraszyć wasali.
Dla siebie możesz trzymać maks dwa księstwa
@Szymi14: Właśnie doceniam tą grę za element ludzki i tworzenie własnych scenariuszy. EU4 jest odrobinę za drewniana. Trudno, będę płakać ale jakoś dam radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ogarnąć moich wasali? Zawsze po podbiciu ich ziem
mam problem w postaci tego wasala (np. -80 do stosunków). Dam mu hajsy - ok, na trochę pomaga ale to nadal za mało. Kurde za dużo mechanik :D bajka.
@lysy_kudlacz: Ja daje im ewentualnie tytuł honorowy, hajs jeśli chce go mało, a tak to zostawiam w spokoju, ten modyfikator że go podbiłem w końcu zniknie. A jakby jakimś cudem się zbuntował to go rozjebię, do więzienia i na jego miejsce kogoś innego, lojalnego.
@lysy_kudlacz: Witam serdecznie Łysy Kudłacz.
Jestem w trakcie pisania poradnika dowodzenia wojskiem na Steamie.
Jak skończę, to udostępnię tutaj linka.
Staram się poruszyć wszystkie możliwe kwestie i wstawić obrazki ich dotyczące, narazie piszę już 6 godzin ;D
A najwięcej czasu zajmuje mi obróbka zdjęć, w której nie jestem specjalistą;D
A puki co narazie wygląda on tak:
Pobierz maniek50005 - @lysy_kudlacz: Witam serdecznie Łysy Kudłacz.
Jestem w trakcie pisania...
źródło: comment_1584285124IW21r7dwhGLexADRbt5Sau.jpg
@lysy_kudlacz: Jeszcze odpowiem na pytanie dot. -80pktów relacji u podbitego wasala.
Podbój wasala plemiennego oznacza to, iż sprawiasz by był tobie podległy.
I jak byłeś w posiadaniu tytułu rangi wyższej, to on jest przymusowo wasalizowany i tobie podległy "opinia +40pktów z racji podporządkowania"
Natomiast jeśli podporządkowany wasal był rangi takiej samej lub wyższej, oznacza to że zagarniasz jego najwyższy tytuł i sprawiasz w ten sposób taką samą przymusową wasalizację "+40pktów" ale
@maniek50005: Wygląda to na prawdę spoko :D Daj znać gdzieś pod tagiem #ck2 kiedy będzie gotowy. Wszystkie pomoce będą mi potrzebne :)

@Tranq: Raz już słyszałem o Irlandii ale nawet to skopałem :DD Dziś wieczorkiem usiądę do tego, dam Wam znać jak mi poszło! :D
@lysy_kudlacz
1. Zarezerwuj sobie dużo wolnych wieczorów ;)
2. Googlaj wszystko, czego nie rozumiesz, grę można zawsze zapauzować.
3. Przyjęło się, że taką piaskownicą dla graczy jest Irlandia - wybierz sobie tam jakąś lokację i na przykład spróbuj podbić całą Wielką Brytanię
4. Czytaj dużo o claimach - nie możesz od tak wypowiedzieć komuś wojny "siema, oddawaj ziemie".
5. Gavelkind (rodzaj dziedziczenia) to gówno, którego trzeba się pozbyć albo umiejętnie kontrolować. W