Wpis z mikrobloga

DUMA Z POLSKI

Mirki, pierwszy raz jestem dumny z podjętych działań przez Polskę, jak i Polaków.

Pierwsi, obok Czech Słowacji i Danii, wprowadziliśmy ostre środki związane z zamknięciem granic oraz wyłączeniem kin, siłowni i galerii.

Teraz inni naśladują dopiero te działania: Hiszpania, Francja, Izrael.

Podobnie Polacy zachowują się wzrorowo - na ulicach pustki, pojedyncze osoby, reszta w aucie albo domu. W aptekach i piekarniach odstępy itp. Nie ma żadnych dantejskich scen ze sklepów jak w UK.

Chociaż przez 2-3 dni jestem naprawdę zadowolony z działań rządu

#polska #koronawirus #patriotyzm
Pobierz Radek41 - DUMA Z POLSKI

Mirki, pierwszy raz jestem dumny z podjętych działań przez...
źródło: comment_1584233291UQSFCU5SUZuh2r5pVuqsAt.jpg
  • 39
@Radek41: na ulice można wychodzić, ale trzymać dużą odległość od innych, żadnych zgromadzeń. To nawet wskazane dla zdrowia wyjść z domu, a w mieszkaniu otworzyć okna i wywietrzyć
ja mam w wentylacji ciąg wsteczny, cały czas pobiera powietrze z pomieszczenia, jak otworzę okna to jest przeciąg i szybciej wywiewa syf z całego bloku
@Radek41: Nie jestem dobry w politykę, ale wydaje mi się, że minister zdrowia jak i sam premier wiedzą, że NFZ nie ogarnie tego. Boją się tego co dzieje się we Włoszech. Jeżeli u nas szpitale się przepełnią to będzie to samo co we Włoszech - służba zdrowia przestanie ratować beznadziejne przypadki i liczba zgonów będzie po 200 osób dziennie.

Mało tego - już teraz brakuje maseczek ochronnych, zaraz braknie kombinezonów ochronnych.