Wpis z mikrobloga

Aż dziwne, że wcześniej tego nie oglądałem. Smarzowski to król reżyserski jak lew jest król dżungli. Topa Świetnie zagrał normalnego wśród wariatów. Takie eksperymenty są według mnie niebezpieczne. Pewnie każdy normalny zamknięty w "psychuszce" byłby odbierany jako kompletny świr i nawet normalne zachowania nie zmieniły postrzegania takiej osoby. Ciekawe czy ten obraz jest prawdziwy, czy to tylko wizja szpitali psychiatrycznych. Nie wiem jak jest na prawdę i raczej nie chciałbym się dowiadywać będąc zdrowym pacjentem. W sumie chorym też nie chciałbym być.

-Gdzie biegnie dokładna granica oddzielająca ludzi zdrowych od chorych?

-A skąd wiadomo, gdzie zaczyna się łysina?


#kuracja #psychiatria #szpitalpsychiatryczny #smarzowski #film #teatr
Cesarz_Polski - Aż dziwne, że wcześniej tego nie oglądałem. Smarzowski to król reżyse...
  • 9
@Cesarz_Polski Niestety dużo w tym prawdy. Oczywiście nie można sztuki brać dosłownie, ale całe clue, czyli ignorowanie pacjenta jest niestety na porządku dziennym. Raz przypadkowo trafiłem na oddział zamknięty. Lekarz tylko na przyjęciu wystawił zlecenie na psychotropy i albo łykasz, albo pasy i zastrzyki. Chcąc pogadać z kimś kompetetnym prosiłem o to bardzo kulturalnie. Słyszałem odpowiedzi mniej lub bardziej kulturalne od pielęgniarzy, że mam nie truć dupy i jak lekarz uzna za
@Cesarz_Polski Wcześniej byłem hospitalizowany (słusznie) no i podczas hospitalizacji na oddziale neurologicznym miałem rozmowę z psychologiem. Zażartowałem sobie "spokojnie, nie zabije się tutaj" i odczytał to jako myśli samobójcze.