Wpis z mikrobloga

@zwei: @Blackhorn: @ajuto00: Otóż jesteście w błędzie, podstawową cechą potrzebną do bycia dobrym devem to wysoki stopień samodzielności i dociekliwości. Pytanie które zadał kolega zostało odpowiedziane setki jeśli nie tysiące razy i to były to świetne, kompleksowe odpowiedzi. Jeśli na tak elementarne pytanie, nie jest on w stanie znaleźć dobrej odpowiedzi, to moim zdaniem nie rokuje. Na popracie tego twierdzenia, powiem że widzę to po tym jacy ludzie przychodzą
@madmat: a czy op napisał, że chce zostać super programistą, że w ogóle chce kiedyś pracować w zawodzie? Nie, więc po cholerę wyjeżdżasz z jakimiś swoimi teoriami? Nikogo to nie obchodzi. Chcesz pomóc, pomóż. Nie, to zachowaj swoje przemyślenia temu, kto będzie o nie prosił.

Może op chce sobie hobbystycznie poczytać, coś tam podłubać i chce jedno źródło, by mieć je pod ręką?

Uważasz się za jakiegoś znawcę, a nawet nie
@madmat: zgadzam się w 100%, bo z jednej strony faktycznie demotywujace i chamskie może być napisanie „użyj wyszukiwarki”, ale naprawdę nie wierze ze nie da się znaleźć przynajmniej 100 wartościowych wątków na tak podstawowy temat.
@madmat: a skąd wiesz że nie szukał gdzie indziej? Napisanie pytania na wypoku to 3 sekundy i może chciał sprawdzić osobiste preferencje osób tutaj, oprócz szukania gdzie indziej? Ja lubię szukać informacji w wielu miejscach, z różnych perspektyw.
@ajuto00: Zgodzę się że brałem pod uwagę głównie wariant nauki w celach zawodowych docelowo, ale wciąż uważam że wypadałoby zacząć a tutaj doprecyzowywać na zasadzie, czy uważacie że książka xxx jest dobra na początek. To już by świadczyło o jakimkolwiek elementarnym zaaangażowaniu w temat. Chyba ci się coś #!$%@?ło że można tylko odpowiadać z pomocą, a nagle dzielenie się swoimi przemyślaniami odnośnie zadanego pytania jest zakazane, cenzury w tej kwestii jeszcze
@madmat: @Blackhorn: @Vickers213: @zwei:
Mirki, bardzo dziękuję za troskę o moje umiejętności rodem z elektrody. Zaprawdę powiadam Wam, że jestem w stanie wyszukać i zinterpretować ranking książek, ale moje pytanie zawierało wyraźnie prośbę o polecenie, a nie "jaka jest książka w rankingu nr 1". Gdy czegoś szukam, to bardziej cenie sobie doświadczenie znajomych czy też wykopków, a nie jakieś rankingi z dupy, cokolwiek by to nie było czy