Wpis z mikrobloga

Jako że najprawdopodobniej przez kolejne 2-3 tygodnie siłownie będą zamknięte (a przynajmniej warto je na ten czas odpuścić, mimo wszystko), to kupiłem sobie w Decathlonie te gumy oporowe i powiem wam... #!$%@?, żałuję, że nie zainteresowałem się tematem wcześniej. Jasne, nie zastąpi to normalnego treningu, ale jak najbardziej idzie z tym zrobić nieograniczoną ilość ćwiczeń i solidnie się spompować. Zahaczasz gumę o nogę łóżka, szafy, kanapy, klamkę drzwi, okna, stajesz na tym itd i jedziesz. No ale najlepsze jest to, że te gumy ważą tyle co nic i jak np. gdzieś jedziesz w delegacje i koniecznie chcesz sobie poćwiczyć, a nie chce ci się targać całego sprzętu (no ja to mam całą torbę) dla jakichś 2-3 treningów i to na #!$%@?, hotelowej siłce (o ile w ogóle jest taka możliwość) to to jest zajebiste.

Ogólnie bardzo polecam, choćby właśnie z tego powodu, żeby mieć to na jakiś wyjazd czy w innych awaryjnych sytuacjach. Jak to się wszystko skończy to myślę, że to jest na tyle spoko uzupełnienie, że jak nie będzie chęci na trening na siłce, to z czystym sumieniem będę mógł sobie zrobić z tym trening w domu. Ewentualnie jak będę miał ochotę na jakiś szybki trening przed wyjściem czy o później porze, a będę wiedział, że siłka zajęłaby mi za dużo czasu.

PS Jakby ktoś się zastanawiał jaki rodzaj brać, to szczerze mówiąc, już taką do 15kg można sobie na tyle utrudnić życie, że jest ciężko, a amatorem nie jestem. No i jest to chyba najbardziej optymalny opór, bo sam optymistycznie kupiłem jeszcze 25 i 35kg, ale już na ten moment widzę, że nie wykonam na nich z 60% ćwiczeń co na 15kg, bo po prostu opór jest zbyt duży. Sprawdzą się tylko na jakieś ciężkie ćwiczenia (pompki, imitacja siadów/martwego, wiosło itp.). Także jakby ktoś pytał, to 15kg powinien traktować jako obowiązkową gumę i od niej zaczynać zakup. Reszta oczywiście też jest spoko, nawet 5kg, ale po prostu na 15kg zrobicie najwięcej ćwiczeń i będziecie to czuli.

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #koronawirus
bezbekpol - Jako że najprawdopodobniej przez kolejne 2-3 tygodnie siłownie będą zamkn...

źródło: comment_1584136735hxCoOT03jFzEnn0lE2aMtC.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Mientus98: dlatego mówię, to nie zastąpi normalnego treningu, ale na przetrwanie 2-3 tygodni bez siłki, awaryjne wyjazdy, czy też jako taki szybki trening pod rozruch i pompę, jak nie masz akurat tego dnia czasu na normalny trening na siłce, to to jest idealne
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: No ciężko to trochę wytłumaczyć, to taka zwykła guma, która im bardziej rozciągasz, tym większy opór stawia. W tym przypadku, jest to właśnie 15kg. Nie wiem, to tak jakbyś sobie wyobraził majtki. Z normalną gumką w ogóle nie musisz się siłować, bo nie stawia żadnego oporu. A teraz sobie wyobraź, że musisz włożyć jakąś konkretniejszą i odczuwalną dla ciebie siłę, żeby takie majtasy ściągnąć, bo gumka tak mocno trzyma. No
  • Odpowiedz
15kg za 19,99, 25kg za 29,99 i 35kg za 39,99. No ale tak jak mówię, wystarczy w sumie 15kg i 25kg, ewentualnie 2x15kg i to wychodzi łącznie 5 dyszek maks.
  • Odpowiedz