Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś, laikowi, gdzie jest haczyk, albo czy ja czego nie rozumiem? Czym różni się normalne konto maklerskie zakładane w banku alior, ing czy mbank od takiego konta maklerskiego IKE? Bo skoro nie płaci się w IKE podatku belki i można wypłacić kasę bez podatku, to o co kaman? Coś to za ładnie wygląda

#gielda
  • 6
@jabukasiga:

z ulgi podatkowej będą mogły skorzystać jedynie osoby, które dokonają wypłaty zgromadzonych oszczędności dopiero po 60 roku życia. Osoby, które nabędą przed 60 rokiem życia uprawnienia emerytalne będą mogły dokonać wypłaty, jeżeli ukończyły 55 lat. Ponadto, by być uprawnionym do zwolnienia z podatku od dochodów kapitałowych należy dokonać:


wpłat na IKE co najmniej w 5 dowolnych latach kalendarzowych albo

ponad połowy wartości wpłat na IKE co najmniej 5 lat przed
@stan-tookie-1: ciężko powiedzieć. Chcę zacząć "zabawę" w giełdę. Czekam na odpowiedni moment, mam upatrzone 2-3 spółki w gpw (tak wiem, że to szrot-giełda), w które łącznie chciałbym zainwestować 5-7 tys i żeby leżakowało.. rok, dwa, trzy.... Wiem, że mało kasy, ale to mój pierwszy raz. No i później w zależności od sytuacji, jeśli będę na + na zadowalającym poziomie, to chciałbym np. część wypłacić na ROR, a część dalej zostawić na