Wpis z mikrobloga

Mam uszkodzonego laptopa, zbita matryca i uszkodzony zawias, co radzicie sprzedać go na części czy może w całości jako uszkodzony? Kupiłem go półtora roku temu za 2400zł i używałem jakieś 8 miesięcy, leży i się kurzy. #kiciochpyta #komputery #laptop
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aplasidon: @Pitzonik: Wy tak serio? Macie dobry sprzęt i kurzycie go. Przecież wymiana matrycy to nic wielkiego, jak sprzęt używany przez nas od nowości to super. Co do zawiasa co się stało? Można wstawić inny. Polecam naprawę :)
  • Odpowiedz
@Petrov: Zawias jak i matryca uszkodziły się po upadku ze stolika, matryca pękła i się rozlała, a przy zawiasie ułamały się dolne plastikowe mocowania i dokładnie nie wiem co trzeba tam naprawić.
  • Odpowiedz
@Aplasidon: Matryce raczej bez problemów sobie wymienisz. Uszkodzenie zawiasu całkowicie wyklucza laptopa do użytku? Możesz użyć poksyliny czy coś podobnego i "stworzyć" mocowanie/stelaż na mocowanie, ew jakimiś blaszkami pokombinować.

Jak masz szczęście to tanio dorwiesz obudowę i laptop jak nowy :)
  • Odpowiedz
@Aplasidon: czyli pewnie do wymiany matryca, zawias i palmrest z czego najdroższa będzie matryca ale jak kupisz używane części to pewnie w 300-400zł byś się zmieścił pod warunkiem że potrafiłbyś sam to wymienić
  • Odpowiedz
@Aplasidon: wymiana matrycy nie jest trudna, gorzej jest z wymianą świetlówki. Wyciągasz plastik na klawiaturą, odkręcasz śrubki w ramce, wyjmujesz matryce, podpinasz nową, składasz i masz :)
  • Odpowiedz
@Petrov: Jutro po pracy go rozbiorę i zobaczę czy dam radę, ale nie powinno być źle :) Sprzęt leży, a wszystko przez to że mam drugi podobny. Już pora żeby coś z nim zrobić póki jest jeszcze coś wart. Model laptopa jakaby cię interesował i specyfikacja: asus x53t AMD A6 - 3400 1.46GHz radeon HD6720 1GB, windows 7
  • Odpowiedz
@Aplasidon: Nie wiem ile możesz za niego skosić, ale sam fakt, że będziesz miał jeszcze jednego sprawnego w domu cieszy :)

Sprzęt jako mobilny masz dobry, warto wymienić tą matryce i zobaczysz czy znajdziesz dla niego jakieś zastosowanie.
  • Odpowiedz