Wpis z mikrobloga

@ElCidX: Tak jak na filmiku. Ja zrobiłem w małej miseczce z gorącą wodą (zostało mi trochę po gotowaniu, dodałem trochę letniej) i cukru tyle aby prawie był roztwór przesycony.
Później wysmarowałem tym roztworem szkło 3 razy (raz w jedną strone raz w druga z przeczekaniem kolejnego smarowanie po 20s - jak na filmiku). Już w rękach mi się lepiło i wiedziałem że będzie fajnie. Właśnie drukuje i od miesięcy nie widziałem
@ElCidX Mój wydruk już skończony i trudno było mi go oderwać, podgrzałem ponownie do temperatury jaka była podczas druku i puściło szpachelką.

Właśnie poszedł drugi mniejszy wydruk bez poprawiania adhezji (warstwy poprawiającej z cukrem).
Lepszego i tańszego sposobu na adhezję nie znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Timer_555: mój też gotowy, po wystygnięciu lekko się trzymał, odszedł delikatnie ręką. A na czym drukujesz? I z spryskiwacza działa i nawet chyba lepiej bo bardziej równomiernie no i szybko
@Timer_555: też używam, ale na zmianę z klejem w sztyfcie, duże powierzchnie fajnie siadają i dobrze trzyma. Z drobnicą już jest różnie, czasem potrafi się oderwać jakiś element. Nie wiem czy to przez to że zrobiłem mieszankę z dodatkiem octu czy przez to że krańcówki mechaniczne w moim enderze, a właściwie ta od osi Z wali w #!$%@?. Zastanawiam się czy da się w łatwy sposób zmienić krańcówkę na jakąś optyczna
@azamat: ja mam wszystkie krańcówki optyczne, z demontażu drukarek atramentowych. Działają tak samo jak zwykłe tylko w firmware trzeba ustawić na normaly closed. Widziałem też, że są dostępne gotowce gdzie nic nie trzeba zmieniać w firmware. Zasilanie z 5V