Wpis z mikrobloga

Wszystkim masowo rzucającym się do sklepów chciałbym przypomnieć, że właśnie w wielkopowierzchniowych sklepach i mniejszych marketach doszło do włoskiej głównej fali zarażeń. Oczywiście swoje zrobiło też masowe ignorowanie zaleceń ograniczenia wychodzenia z domów.

Wzrost zachorowań w czasie od 6 do 12 dnia od osiągnięcia 100 zachorowań jest wynikiem paniki trwającej w czasie od -2 do 4 dnia od osiągnięcia 100 zachorowań.

#koronawirus #2019ncov #polska #smacznegopapieru
chwed - Wszystkim masowo rzucającym się do sklepów chciałbym przypomnieć, że właśnie ...

źródło: comment_1584014590eKRSB57aL8PUtkXB7S1bq8.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@6poziomprokrastynacji: Wykres wygooglowałem przed chwilą. Posłużyłem się nim tylko po to, żeby mieć jakąś "oś czasu zdarzeń". Wczoraj czytałem fajny artykuł na temat przebiegu sytuacji we Włoszech i jako 3 główne powody tylu zarażeń wskazano: tłumy w sklepach, ignorowanie zaleceń do ograniczania wychodzenia z domu i przemieszczanie się ludzi po całym mieście, sklepach, knajpach, siłowniach, kościołach, urzędach itp. i brak ograniczeń w ruchu między miastami, gdzie z miejscowości z 60-70 przypadkami
  • Odpowiedz