Wpis z mikrobloga

bylem przed chwila na poczcie, za wyslanie listu ekonomicznego poleconego o wadze 360 gram zaplacilem ponad 16 zl xD
oczywicie chcialem to wycofac ale baba mi powiedziala ze juz skasowala znaczek i nie moze
#!$%@? jakbym wiedzialem to bym kuriera zamowil, przynajmiej adresat dostalby szybciej przesylke w tych samych pieniadzach
##!$%@? #pocztapolska
  • 10
@ziemba1: Za jakie zagranie? List jest usługa do wysyłania korespondencji a nie butów, szaliczków, suszonych grzybów, dętek/łańcuchów rowerowych, wycieraczek, baterii itp. itd. Skoro ludzie nie potrafili tego zrozumieć to Poczta musiała zareagować w jakiś sposób, aby ludzie wybierali ODPOWIEDNIE USŁUGI.
@ziemba1: Super. Listy i tak będziesz musiał wysłać Pocztą bo nie masz innej alternatywy. A paczek rocznie ile wysyłasz? Pewnie PP nie odczuje Twojego odejścia.

Musisz zrozumieć jedna rzecz.
List to usługa dla korespondencji.
Paczka to usługa na różne rzeczy.

Ludzie pakując np. buty do koperty i udając ze wysyłają listy - oszczędzali 2 złote? Czyli Poczta traciła 2 złote.
Bo człowiek powinien wybrać usługę kurierską a nie listową. A usługa
@haosek: na czym niby tracili te 2 zl?
poza tym obsluga tragiczna.. prosilem babe o wycofanie to twierdzila ze nie moze bo znaczek wg niej kosztuje 8 zl i ona go juz nakleila. powinna mnie poinformowac jaki bedzie koszt zanim wbije kod.. zaplacilem tez za tracking ktory nie dziala.
jakbym wzial kuriera to jutro by dostarczyl a u nich za te same pieniadze bedzie szlo z 2 tyg.
nie polecam.
. A paczek rocznie ile wysyłasz? Pewnie PP nie odczuje Twojego odejścia.


@haosek: sprawdzilem ile wydalem za ostatnie 3 miesiace na przesylki, moze malo wysylam ale duzo kupuje i taki inpost np. przytlulil ode mnie 800 zl, ale wiem dla PP to grosze dlatego nigdy wiecej nie wybiore ich kuriera jako dostawcy.
@ziemba1: Tracili te 2 złote dlatego, że...
Chcesz wysłać buty (tylko przykład), które powinieneś wysłać usługą kurierską. Przykładowo paczka PP to 12,5 zł - u konkurencji podobnie. I to jest cena, która powinieneś zapłacić za usługę odpowiednią do butów, które wysyłasz.

Ty jednak postanawiasz "oszukać system" i wynajdujesz, że Poczta Polska jako jedyna ma w usłudze listy polecone, które są tańsze od paczki... Tylko, że jest problem.. w liście powinna się
@haosek: no dobra, polityke firmy jestem w stanie zrozumiec. listonoszow takze.
bardziej jestem zly na ta pania w okienku, ze mnie nie ostrzegla ze cena bedzie nie rynkowa. uwierz mi ja nie chcialem zrobic im tego na zlosc, a za swoj blad musialem jednak zaplacic. ale dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, przyda sie na przyszlosc