Wpis z mikrobloga

@dymitrop: Jak to szło? Nie każdy islamista to terrorysta, ale każdy terrorysta to islamista? Nie każdy wyklęty to morderca, ale każdy morderca to wyklęty? Uogólnianie jest raczej domeną prawactwa, ja nie twierdzę, że wszyscy wyklęci byli zbrodniarzami. Szkoda tylko, że od tej części nikt się nie odcina, a nawet wchodzi w polemikę żeby tylko bronić organizacji jako ogółu. Takimi samymi motywami kierowali się zbrodniarze ukraińscy podczas rzezi Wołynia. Nacjonalizm, ha
  • Odpowiedz
Jak to szło? Nie każdy islamista to terrorysta, ale każdy terrorysta to islamista? Nie każdy wyklęty to morderca, ale każdy morderca to wyklęty? Uogólnianie jest raczej domeną prawactwa, ja nie twierdzę, że wszyscy wyklęci byli zbrodniarzami. Szkoda tylko, że od tej części nikt się nie odcina, a nawet wchodzi w polemikę żeby tylko bronić organizacji jako ogółu. Takimi samymi motywami kierowali się zbrodniarze ukraińscy podczas rzezi Wołynia. Nacjonalizm, ha tfu.


@LewPodkarpacia
  • Odpowiedz
@dymitrop: Napisałem, że taką logiką kierują się ludzie, którzy szumnie określają się prawą stroną, nie że Ty to robisz, tylko że taka jest narracja prawej strony. Nie wiem gdzie doszukałeś się tutaj wmawiania poglądów.

Proszę, pierwszy przykład z brzegu:
https://www.tvp.info/25036234/uroczysty-pogrzeb-pulkownika-zygmunta-szendzielarza-lupaszki

Wśród gości sam prezydent Andrzej Duda. Łupaszka stał na czele oddziału, który wymordował (szacunkowo) około 200 cywilów. Podawać dalej? Marsze ONR w Hajnówce to też urojenia?
  • Odpowiedz
Napisałem, że taką logiką kierują się ludzie, którzy szumnie określają się prawą stroną, nie że Ty to robisz, tylko że taka jest narracja prawej strony. Nie wiem gdzie doszukałeś się tutaj wmawiania poglądów.


@LewPodkarpacia: No to nadal pytanie: Ty rozmawiasz ze mną czy z nimi? K---a ktoś do Ciebie mówi, a Ty masz w p------e co ta osoba do ciebie mówi i sobie odpowiadasz, jakby ktoś inny z Tobą rozmawiał wtf XDDDDDDDD

Ja: "coś mówię..."
Ty: ALE
  • Odpowiedz
@LewPodkarpacia: Jeżeli faktycznie nie zamierzałeś mu nic imputować to c-----o skonstruowałeś swoją wypowiedź. Poza tym dobrze, że zauważasz różnice w poczynaniach poszczególnych Żołnierzy Wyklętych. Generalizowanie jak na memie jest krzywdzące. Debile takie memy tworzą i debile wyrabiają sobie na nich opinie, ale to akurat wina rodziców, że nie nauczyli logicznego myślenia.
  • Odpowiedz
@Lurid: Jeżeli tak to zabrzmiało, to biję się w pierś, nie miałem takiego zamiaru. Nie zrównuję wszystkich żołnierzy do zbrodniarzy. Chodzi o fakt tej generalizacji, że nikt z przedstawicieli - chociażby - władz nie powie głośno "tak, byli wśród nich zwykli bandyci, od nich się odcinamy". Wręcz przeciwnie, organizuje się im honorowe pogrzeby. Polacy często głośno krzyczą o zakłamywaniu historii w sprawie niemieckich obozów, jednocześnie robiąc to samo.

@TheJaster
  • Odpowiedz