Wpis z mikrobloga

@Tarant: Zrób tak, przeciągnij drugi WCS pod ten pierwszy, tak aby druga gometria wczytała się od nowa - wtedy NX będzie "widział" co było obriobone w poprzednim mocowaniu (czasami trzeba zaznaczyć "przytnij na:OBRYS", następnie jak używasz Cavity mill, to nie kopiuj tylko użyj "rest milling" i nie zapominaj dawać takich samych naddatków + rozszerznie ścieżki bo p------------z o IPW. Face milling area sobie daruj, bo nie widzi promieni itd -
  • Odpowiedz
@Aradna: przyznam że nie ogranąłem jesszcze restmilla. Jak to face mill nie widzi promieni? Zaznaczam żeby obrabiał wokół kształtu. Normalnie wykańczam płaszczyznę do ścianki, a ścianki ZLevel albo jak w tym przypadku Contour Area.
  • Odpowiedz
@Tarant: Pokaż więcej screenów, chodziło mi o to, że face milling area jest do 2.5D - kliknij prawym na operację, tam gdzieś jest "pokaż mapę naddatków", wygeneruje Ci resztki materiału nie obrobionego, później pod "pokaż mapę~" znajdziesz "zapisz jako" - zapisujesz jako plik .stl, tworzysz nową geometrię i wczytujesz, wtedy ni chujat żeby coś źle było
  • Odpowiedz
@Tarant: i zobacz jak na filmiku mam ustawione operację, tak aby nachodziły na siebie i pobierało dane z poprzednich, a nie cały czas przy zmianie mocowania robić nową przygotówkę...
  • Odpowiedz
@Tarant: Jak masz złożoną geometrię, to nie dasz rady w autokostce ustawić układu na środku (przy pomocy funkcji "CWYS obiektu"), tak to odpalasz półprzeźroczystą bryłę i na nią klikasz.
  • Odpowiedz