Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że w TVPiS za te 2 mld naszych polskich złotych wynajmą jakiegoś studenta geografii i pomogą tym biednym pracownikom mediów zwanych dla niepoznaki publicznymi.

Najpierw przeniesienie Zielonej Góry do Poznania, a teraz?

Po ostatniej wtopie z mapą Polski teraz "Wiadomości" mają problem z mapą Francji. To co widzicie zaznaczone strzałką to Alzacja i Lotaryngia, które przez kolejne stulecia stanowiły przedmiot konfliktu Niemiec i Francji. Po ostatniej wojnie trafiły pod zarząd Francji, ale widać grafik TVP przysnął na lekcji geografii i/lub historii.


klik

#neuropa #polityka #tvpis #media #bekazpisu #bekazprawakow #geografia #francja #niemcy
Pobierz Goofas - Mam nadzieję, że w TVPiS za te 2 mld naszych polskich złotych wynajmą jakieg...
źródło: comment_1583999488k5EGXTctrDp5hLNc3P7Ia7.jpg
  • 11
@wanghoi:

Z danych opublikowanych przez Związek Kontroli i Dystrybucji Prasy wynika, że trzema największymi wydawcami prasy w Polsce są: Bauer, Polska Press Grupa i Ringier Axel Springer.

Bauer Media Group to medialny holding z Hamburga, który działalność w Polsce rozpoczął w 1991 roku w postaci Bauer Media Polska.

Ich własnością jest portal internetowy Interia, rozgłośnia radiowa RMF, ale także znaczące tytuły wydawnicze: „Auto Moto”, „Kobieta i życie”, „Chwila dla Ciebie”, „Kurier
@Dante27: no nie bardzo. Bo taka Pani czy Tele Max albo Auto świat nie są raczej mediami które prowadzą jakąś narracje i nie są opiniotwórcze. Bardziej by mnie interesowała zestawienie głównych telewizji i pozycji opiniotowroczych
@wanghoi: no to masz nazwy 4 najwiekszych udzialowcow, wejdz na strony i luknij do kogo naleza.

I tak Onet to Ringer Axel Springer
Interia to Bauer
WP chyba jest nasza, przynajmniej nie znalazlem info na szybko, aby byla w zagranicznych rekach.

Z gazet:

Newsweek - Ringer
Fakt - Ringer

Co tam jeszcze z tych najwiekszych stron/gazet bedzie? (bo nawet sie przyznam, ze zbytnio nie orientuje sie w nazwach gazet)

Telewizje to
@wanghoi: ale brakuje w tabelce np. wymienionego przeze mnie Newsweeka, a on ma sredni naklad 120 000 (dosyc spory jak na tabelke), Fakt jak juz pisalem to Ringer Axel, ma 350 000 nakladu, te dwie gazety maja tyle samo nakladu ile reszta razem wzieta.

Forbes (to tez chyba cos z informacjami, ale nie jestem pewien) i Sport z Ringera tez sa pominiete, a warto o nich wspomniec skoro w tabelce jest
@Goofas: Wział mape z jakiegoś niemieckiego portalu. Jakby wziął mapę Polski, to nie byłoby Ślaska i Mazur, bo niemcy do dzisiaj twierdzą, że to ich, tylko pod chwilowym zarządem Polski. Tak jak Alzacja i Lotaryngia.