Wpis z mikrobloga

#koronawirus #2019ncov
Pracuję przy analizie i planowaniu zakupów dla dużych sieci.
Mam superduper programy, które używając AI liczyły mi trendy na kilka miesięcy wprzód.
Robota spoko - klikasz tylko "generuj i wyślij zamówienie" i można iść na kawę.
Do wczoraj.
Przez to, że w tym tygodniu #!$%@?ście mi statystyki, teraz będę musiał wszystko liczyć ręcznie, bo tyle co wylicza mi program nie zjedlibyście do grudnia.
  • 61
  • Odpowiedz
Pracuję przy analizie i planowaniu zakupów dla dużych sieci.

Mam superduper programy, które używając AI liczyły mi trendy na kilka miesięcy wprzód.

Robota spoko - klikasz tylko "generuj i wyślij zamówienie" i można iść na kawę.

Do wczoraj.

Przez to, że w tym tygodniu #!$%@?ście mi statystyki, teraz będę musiał wszystko liczyć ręcznie, bo tyle co wylicza mi program nie zjedlibyście do grudnia


@szejas: W końcu zaczniesz pracować jak normalny
  • Odpowiedz
@szejas: Dlatego w normalnych firmach są dwa zwalczające się działy: dział zakupów oraz dział handlowy. Handlowy generuje zamówienia, a dział zakupów pilnuje, żeby te zamówienia były jak najmniejsze. W pewnej sieci handlowej non-foodowej jest tak, że po stronie handlowej jest AI, a po stronie zakupów groźne balbinki, które to AI za ryjec trzymają. I o ile handlowy twierdzi, że sprzeda 30 ton mydła w tydzień, to dział zakupów ma to
  • Odpowiedz
Mamy zaprogramowane górki świąteczne na sanki i choinki, wakacyjne na okulary do pływania i piłki plażowe.

Ale kuźwa na ryż i makaron w marcu to nikt się nie spodziewał.


@szejas: i wychodzi głupota z nazywaniem programu z wieloma IF mianem AI. Nie panie kolego, nie macie AI. Macie program do prognozowania na podstawie kilku zmiennych i historycznych danych
  • Odpowiedz
A jak wytrenujesz model AI jak podobnego zachowania jeszcze nie było, święta czy długi weekend masz co roku.


@Greg36: prawdziwe polskie AI od zamówień skontaktowałoby się wcześniej z włoski i chińskim AI i to przewidziało, a następnie przekazało głównemu AI, które stwierdziłoby, że duże skupiska zwiększyłyby ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, więc przejąłby kontrolę nad dronami i odkurzaczami, aby pozamykać nas w domach. Dla naszego dobra oczywiście ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@nielubiekalafiora: @szejas: Siema, tez pracuje w lancuchu dostaw, Amerykanskie korpo z pozycja Senior ale obecnie to troche malpia klepanina i mysle nad zmiana branzy a spozywka wydaje sie najbardziej wymagajaca - moglibyscie napisac na priw jakie miasta i czy szukacie moze kogos do pracy ?
  • Odpowiedz
Z ciekawości ile ci płacą za tę khmm khmm "pracę" i jak się na takie stanowisko dostać :D?

@Namarin: Jakieś 20% powyżej średniej bawarskiej.
@kejor: Okolice Monachium. Team mamy aktualnie skompletowany i nie szukamy. Młodzi robią klepaninę w ERP, starsi raporty, dokumentację, umowy, bonusy. Pracy i zadań w dziale jest sporo.
  • Odpowiedz