Wpis z mikrobloga

@kvbvs: Niech się stłoczą jeszcze bardziej. ¯\_(ツ)_/¯

Kurde, można było na spokojnie sobie zrobić zapasy 2 tygodnie temu, i masa ludzi tak zrobiła, a ci idioci muszą się teraz w jeden dzień ściskać i zarażać.
  • Odpowiedz
@kvbvs: Dlaczego? Im mniej wychodzisz z domu tym mniejsza szansa na zarazenie, lepiej zrobic zakupy na miesiac i przesiedziec na dupie ten okres. I wlasnie to dla starszych ma najwiecej sensu, bo sa w podwyzszonej grupie ryzyka.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: tylko problem jest taki, że zapasy jedzenia są wystarczające i w sklepach nic nie zabraknie. Paradoksem jest to, że w mediach (a nawet pan super premier powiedział to otwarcie) mówili, że to nie jest potrzebne ale starych ludzi nakręca to jeszcze bardziej i bardziej. Wystarczyłaby jedna chora osoba tam i pewnie 15% z tych osób nie byłoby do 2 tygodni czasu
  • Odpowiedz
"Serio im się z komuną chyba pomyliło" - ja myśle, że życiowe doświadczenia miały tutaj decydujący wpływ. Ludzie nie chcą znaleźć się w sytuacji, w której kiedyś już byli....
  • Odpowiedz
@DOgi: zdj nie moje ale w komentarzach na fb ludzie wrzucali z roznych sklepow- auchan m1, bronowicka, lidl mogilska itp i wygalda tak samo xD
  • Odpowiedz
@kvbvs: Cóż, każdy z odrobiną rozsądku ma zerowe zaufanie do mediów i władz. Samemu mam zerowe, i dlatego się przygotowałem 2-3 tygodnie temu.

Raczej zapasów nie zabraknie, natomiast oni pewnie chcą kupić jak najwięcej, jak najtaniej, bo uświadomili sobie, że przegapili optymalny moment na robienie zapasów.

Pożyjemy - zobaczymy. Domyślam się, że srajtaśmy czy ryżu nie zabraknie, ale ceny pewnie pójdą w górę.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: suchych produktów nie zabraknie na 100% bardziej moje obawy budzi kupno świeżego mięsa za jakieś 2 tygodnie. Po prostu boli mnie fakt skrajnej głupoty polskich seniorów i to jak bardzo igrają z losem, choć i tak jakbyś podszedł do takich w sklepie i wytłumaczył, że robią źle to byś usłyszał, że młody jesteś i gówno o życiu wiesz.
  • Odpowiedz
@kvbvs: Po co ty chcesz komuś to tłumaczyc? teraz robią zapasy na miesiąc a w niedziele pójdą na mszę i złapią cos i zapasy im starczą na kilka dni tylko.
  • Odpowiedz
@kvbvs: Z drugiej strony jeśli są samotni to wolą się teraz zaopatrzyć nić później kupować. Dostaną kwarantannę i kto im wtedy kupi zakupy(czytam, że jeszcze tego nie ogarneli i nie wiadomo jak to jest z dostarczaniem jedzenia podczas kwarantanny)? Ryzyko wyjścia będzie wtedy jeszcze większe niż teraz.
  • Odpowiedz