Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy

szukam w #warszawa lub okolice #dietetyka #dieta, który pomoże mi stworzyć plan żywieniowy na redukcję.
Chcę zrobić jeszcze wcześniej testy alergiczne na żywność by łatwiej było pracować na konkretnych produktach.

Powinienem coś jeszcze wykonać przed taką dietą? Badania krwi? cholesterol?

Nie szukam super profesjonalisty co ma ścianę dyplomów, a studia robił 30 lat temu w powojennej kamienicy u żyda. Może to być młoda osoba po studiach / kursie, która się tym pasjonuje i czerpie wiedzę na bieżąco z różnych źródeł.

Do współpracy priv piszcie lub polećcie kogoś (znajomy, matka, kochanka, sąsiad)
  • 12
@Shokata: jako niedietetyk, ale osoba, która zrzuciła 25kg mogę doradzić najlepszą dietę na świecie, która nazywa się: "jedz mniej". Przede wszystkim zero gówien typu batoniki, jogurciki, czipsiki itd. Dużo zdrowych zapychaczy - jedzenia, które ma dużą objętość a mało kalorii(a przy okazji sporo witamin) - np. warzywa, tofu, niektóre owoce (np. cytrusy, kiwi).
Jak nie masz jakichś poważnych problemów zdrowotnych to uczucie głodu można trochę przyhamować kawą (czarną) albo napojami gazowanymi
@alvaros: przetestuję apkę ale ja nie mam problemu z niskim spożyciem kalorii ale mój znajomy poszedł do dietetyka co mu powiedział, że jadł za mało dlatego nie chudł. Teraz je 6 posiłków dziennie i traci kilogramy. Ja jem bardzo mało ale przez to waga nie spada i muszę to ogarnąć. Chodzi o pobudzenie metabolizmu bo uprawiam sport ćwiczę biegam i to nic nie daje.

@dietetyksportowy mówię o składnikach, które mnie uczulają.
@Shokata: nie ma czegoś takiego jak "za mało jadłem", organizm potrzebuje paliwa czyli kalorii, a jak dostarczasz ich mniej niż potrzebujesz to organizm ciągnie z tłuszczu. Zobacz sobie kanał na YT Tomasza Grzymskiego, wydaje mi się że mądrze mówi, sam sporo korzystam z jego porad a jego sylwetka mówi sama za siebie
@Shokata: Zrzuciłem te 25kg w wieku 32-33 lat(trochę to trwało). Banany akurat są wysokokaloryczne, nie usuwaj ich z diety bo zdrowe (i źródło potasu i świetny probiotyk), ale nie jedz ich za dużo. Serki i owsianki spoko, ale jako posiłek a nie jako przekąska - wcześniej jadłem normalne posiłki a dodatkowo między posiłkami właśnie różne serki i jogurciki.
Dwie (niepotrzebne) przekąski w ciągu dnia to spokojnie dodatkowe 500kcal. A przy redukcji
@Shokata: i najczęstszy problem z byciem na minusie kalorycznym to przeszacowanie tego co się je, czyli ludziom wydaje się że zjedli mniej niż faktycznie zjedli. Jak zaczniesz sumiennie wszystko liczyć i ważyć to zobaczysz gdzie dostarczasz dodatkowe kalorie
@dietetyksportowy: myślałem o wybraniu się do alergologa co na ręku mi nakłuwa różne alergeny ale widziałem taki test za 400zł co na próbce krwi robisz odczyn (food detective) słyszałeś o nim? jak z żetelnością?

@alvaros zobaczę ale u każdego inaczej organizm zareaguje na te same składniki. Zależy mi by komuś opowiedzieć moją historię i niech doradzi indywidualnie. Ogladam warszawskiego koksa xD ale białko i bomba to nie to czego szukam.

@
tabletka nie zastąpi talerza warzyw.


@Shokata: ano nie zastąpi, zwłaszcza, że większość składników w tych suplementach ma bardzo niską wchłanialność. Składniki odżywcze trzeba dostarczać w diecie a nie tabletkach. (i coraz więcej badań to potwierdza)