Wpis z mikrobloga

Jestem zmuszony czytać materiały (książki w wersji elektronicznej. Czy polecacie jakiś TANI czytnik e-booków? Nie chcę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy ponieważ czytać pliki w takiej formie będę tylko przez kilka miesięcy. Dzięki za info.
#ksiazki #ebook #czytniki
  • 15
@TakiTaki: to zależy czy czytasz je strona po stronie, czy służą ci jako referencja, którą często wertujesz.

czytnik ebook jest dobry do tego pierwszego, do tego drugiego lepiej jednak coś z szybszym ekranem jak tablet/laptop.
czytać pliki w takiej formie będę tylko przez kilka miesięcy


@TakiTaki: Jeżeli będziesz "zmuszony" do czytania na tym medium przez jakiś czas, to stawiam, że w rezultacie to polubisz. Gdybyś kupował "bardzo stare używki" to licz się z tym, że bateria będzie mogła sprawiać problem. Tak mam w nook który do "wystartowania" wymaga podpięcia ładowarki (na minutę!) i z tego powodu jeździ w aucie oraz w dużo mniejszym stopniu w kindle
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tu bym z Tobą polemizował. Żaden tablet nie ma tak długiej pracy na baterii jak urządzenia z ekranami e-ink.
Druga sprawa to ekran ... jednak e-ink jak dla mnie nie różni się od kartki i drukiem.
... a tablet, no cóż świeci po oczach jak latarka
uzywam te urządzenie 9,7" i naprawde jest świetne jak na taką chińszczyznę.
Żaden tablet nie ma tak długiej pracy na baterii jak urządzenia z ekranami e-ink.

Druga sprawa to ekran ... jednak e-ink jak dla mnie nie różni się od kartki i drukiem.

... a tablet, no cóż świeci po oczach jak latarka

uzywam te urządzenie 9,7" i naprawde jest świetne jak na taką chińszczyznę.


@nairamk: I mimo tych zalet nadal czytnik średnio się nadaje do pdfow. Chyba właśnie, że jakiś duży. A