Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać, Mirki. #!$%@? sytuacja fest. Jestem cały roztrzęsiony. Właśnie dostałem pismo z komendy, że mam spłacić dług po ojcu — 15k, chociaż na sprawie sądowej w grudniu było wyjaśnione, że przyjmuje to z dobrodziejstwem inwentarza, bo w momencie jego śmierci byłem jeszcze nieletni. Nawet rzecznik powiedział, że nic mi nie grozi. Ech, #!$%@?. Nie wiem co mam teraz robić. Jutro spróbuję coś wyjaśnić, ale wątpię, że przy moim stanie psychicznym dam radę być spokojnym. Aktualnie jedyne o czym myślę to strzelić sobie w łeb ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #prawo
  • 14
@androgen:
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarz to nie jest przyjęcie "bez długów", tylko przyjęcie spadku z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości aktywów spadku (tego co dostałeś "na plusie").

Mówiąc prosto: odziedziczyłeś lanosa wartego 16 tysięcy, a ojciec miał 20k długu - powinieneś spłacić 16 tysięcy z tych 20k.
@androgen: nie są to mandaty bo sprawa jest pod sygnaturą cywilną. Generalnie musisz sporządzić spis inwentarza u komornika, pokazać go im żeby się pałowali jak są same długi bez majątku. Jeśli majątek był to do jego wartości odpowiadasz.