Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ej #poznan podobno zamknął placowki szkolne tej?

Ja dziś zanim się o tym dowiedziałem to podjąłem decyzję, że spokojnie tydzień, dwa, może kaszojad przeczekać i nie chodzić.( #slask here ) Nie chodzi o to że zachoruje, bo ja jestem bardzo narażony, a żona jeździ autobusem, ale dzieci nie pilnują tak higieny, by nie podawac rąk, nie dotykać twarzy, nie grzebać w nosie i myć ręce. Do tego placówka publiczna, więc wiadomo, jedni rodzice się zastosują i będą uważać, a jedni nawet rąk po sraniu nie myją mydłem. Także ten. Jak była wszawica, też nie puszczałem dzieciaka do szkoły ¯\_(ツ)_/¯

#pytanie #rodzice #wykopplus30club #covid19 #koronawirus
  • 14
@Profil_Internetowy: super, jesteś taki dzielny i odpowiedzialny. Nie wziąłeś tylko pod uwagę tego, że wesz nie przyniesiesz najprawdopodniej do domu a wirusem już dzieciaka zarazić możesz. Druga sprawa to po co ma dwa tygodnie siedzieć w domu jak nie ma podejrzenia? Musisz, że w dwa tygodnie się wszystko uspokoi?
Jak nie chodzi o to, że zachoruje, to o co?
@padobar pracuję w włoskiej firmie, był podobno ruch kierowców tirów z zakażonych rejonów włoch, przyjechało kilku mechaników oraz kilka ważnych person z zarządu nas odwiedzało, a Ci to już po całym świecie latają ¯_(ツ)_/¯. Biorąc pod uwagę jaki jest czas uśpienia wirusa to lipa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@FELIX90

1. wesz też przyniesiesz do domu
2. wirusem mogę zarazić
3. chodzi by zmniejszyć ryzyko, bo ja się bardzo pilnuję z higieną, a małe dziecko to różnie bywa, zwłaszcza, że dzieci w placówce publicznej mają rodziców, różnych, także brudasów, przecież to napisałem
4. nie określiłbym siebie jako odważnego

Oj felix Ty znowu większość tego co czytasz to nie rozumiesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
wesz też przyniesiesz do domu


@Profil_Internetowy: jak pracujesz z bezdomnymi a nie normalnymi ludźmi

Zarazić się możesz gdziekolwiek a potem dzieciaka, wiec trzymanie go w domu przez dwa tygodnie w momencie kiedy nic się nie dzieje, jest głupie. Ja cię tez nie określiłem jako odważnego, więc jesteśmy zgodni, choć nie wiem po co o tym wspominasz.
@FELIX90 w szkołach wszy się pojawiają u dzieci, podobnie w przedszkolach, to jest nawet powszechne zjawisko jak przychodzą nowe roczniki. Raz do roku się pojawia. Nie masz wpływu ma rodziców innych dzieci i to czy są czyści. Możesz posłać dziecko co najwyżej to placówki prywatnej - co zresztą rozważam. Dlatego też w okresach wszawicy moje dziecko do szkoły nie chodzi.

Felix, nie chciałem tego pisać, ale Twój brak zrozumienia tego co czytasz,
@Profil_Internetowy: ale ja rozumiem co czytam, tylko w twoim wnioskowaniu nie ma logiki.
Prawdopodobieństwo, ze wszy przyniesiesz ty a nie dziecko, jest skrajnie minimalne. Co do koronawirusa nad którym popadasz w panikę, sytuacja już tak nie wygląda, bo musielibyście wszyscy siedzieć w domu na dupach i się z niego nie ruszać. Za dwa tygodnie to dopiero się w Polsce zacznie a ty teraz robisz dziecku izolację, kiedy nic się nie dzieje,
@FELIX90

Nie Felix. Użyłeś słowa dzielny, a to synonim odważny. Także, ja też nie wiem o co Ci chodziło, pewnie o obrażenie mnie i wyśmianie ¯_(ツ)

Po raz kolejny piszę, że mnie chodzi o przyniesienie wirusa, a nie o samo zarażenie dziecka. Ja sam się nie chcę zarazić. Jak się zarazi to trudno. No jest to prawdopodobne. Ja jednak uważam by nie dotykać nic w przestrzeni publicznej, myję często ręce, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FELIX90: no właśnie tego narażenia nie jestem taki pewnien. Bo u mnie poważnie podeszli do tematu, właśnie przez zwiększone ryzyko. A przynajmniej się starają. Pracuję też z ogarniętymi ludźmi, którzy podjęli środki ostrożności.

A w szkołach jak to w szkołach.

Słuchaj, bo nie odpowiadasz na pytanie wprost. Nie masz gówniaka nie? Nie obrażaj się, nie chodzi mi tutaj o "jak nie masz dziecka, to się nie znasz i się nie wypowiadaj".