Wpis z mikrobloga

@Tyraxor: muszę chyba skontaktować się z NBA i NFL i dać im znać, że bezapelacyjna dominacja czarnoskórych zawodników w tych dyscyplinach to efekt konstruktu społecznego. Na pewno rzuci to nowe światło na draft i generalnie stosunek graczy czarnoskórych do białych, który w tym momencie wynosi 3:1, a jak wiadomo - żeby było sprawiedliwie - powinien wyglądać tak samo jak dla ogółu społeczeństwa.
@rodnorev: Przecież zhierarchizowanie płci to część konstruktu społecznego(gender), który uznaję za szkodliwy. W jaki sposób to się kłóci?

Mam licencjat z socjologii gościu xDDD


gratuluję ale moja córka jest magistrem prawa

Dla mnie nie musi byc podzialu na rasy, nie mam z tym problemow. Wiem, ze roznie sie mocno od przecietnego dindunufina i to mi wystarczy XDD


@defkor: tak samo jak pewnie od przeciętnego polaka. Nie zmienia to faktu, że
@rodnorev: ideologie i wierzenia na lewicy są ze sobą często sprzeczne. Różne grupy prezentują różne dogmaty - np. feministki nie lubią się z transami, bo ci drudzy właściwie przez swe istnienie negują cały konstrukt filozoficzny tych pierwszych

Skomplikowana sprawa. W sumie szkoda na to czasu trochę. Lepiej zostawić to w spokoju i traktować jako irytującą egzotykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przecież zhierarchizowanie płci to część konstruktu społecznego(gender), który uznaję za szkodliwy. W jaki sposób to się kłóci?


@Tyraxor: A kija tam, płeć to zestaw cech psychofizycznych, a rodzaj to ich kulturowa interpretacja. Nie widzę tu pola do układania któregoś wyżej.
@Tyraxor : Za przytoczonym przez Ciebie tekstem:

That race is a human construction doesn’t mean that we don’t fall into different groups or there’s no variation,” Foeman says. “But if we made racial categories up, maybe we can make new categories that function better


Można przypieprzyć się do samej definicji terminu i ignorować fakt, że różnice między populacjami istnieją, a to one prowadzą do różnego rodzaju uprzedzeń. To, że przestaniesz to zjawisko
@Tyraxor: No tak, ale jakby stał obok siebie żółty, biały i czarny to chyba najprostszym kryterium rozróżnienia jest rasa? Na 1 rzut oka od razu widać kto jest kto. I teraz można się sprzeczać, że to tylko konstrukt społeczny, nadać temu inną nazwę albo i w ogóle nie nadawać- tylko co z tego skoro moje oczy widzą różnicę w tych ludziach. I jest to różnica potocznie nazywana rasową.
@rodnorev: Podoba mi się podejście białych chłopców do kwestii męskości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro biali nie chcą białych kobiet, weźmiemy sobie je my, afrykańczycy, biali nie potrafią doceniać piękna