Wpis z mikrobloga

Mieszkam w mieszkaniu z wentylacją (ha tfu!!) grawitacyjną.
Nawiewy w oknach, wywiewy w łazience.
Mimo zakręcenia kaloryfera na ubrania w łazience, ciągle panuje tam temperatura 27 stopni.
Przy dłuższej kąpieli robi się z tego już 30-31.

Da radę to zmniejszyć z 27 do 24-25?
Na wywiewie w łazience jest mechaniczny wentylator aktywowany wilgocią, ale dużo to nie pomaga.

Wszystkie kaloryfery i tak są w mieszkaniu zakręcone.
Ale przy zamkniętych oknach nie ma szans w reszcie mieszkania zejść poniżej 23 stopni....
Nie ważne ile się wietrzy, zamkniesz okno i cyk znowu 23.

#budownictwo #remontujzwykopem #wentylacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@villager: oczywiście wentylacja co roku kontrolowana że jest "w porządku" xdd ale wszyscy wiemy że nawet najbardziej sprawna wentylacja grawitacyjna to kompletne g---o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@villager: kurde Mirku ja za gaz tyle płacę aby utrzymać 21 stopni hah. Ale blok to jakaś masakra. Wentylacja tam to jakieś nieporozumienie. Jaką masz wilgotność przy takiej temp? Mierzysz to jakoś?
  • Odpowiedz
Mieszkam w mieszkaniu z wentylacją (ha tfu!!) grawitacyjną.

Na wywiewie w łazience jest mechaniczny wentylator aktywowany wilgocią, ale dużo to nie pomaga.


@villager: te dwa zdania mi się nie kleją - to jakaś kamienica? Jeśli tak to nic nie zrobisz...
  • Odpowiedz
@darek-jg: na przeciwko łazienki jest kuchnia, ale jest przesunięta o jakiś metr więc powietrze średnio by płynęło. generalnie próbowałem zostawić na dłużej okno w kuchni otwarte w nadziei że wpłynie to jakoś na łazienkę, ale bez skutku..
  • Odpowiedz
@JcL: mam 40% w pokoju przy 23 i to samo 40% jest w łazience przy 27 stopniach. mam pomiary na żywo. może jakiś nawilżacz na stałe do łazienki ogarnąć?
  • Odpowiedz
@JcL: co do rachunków - nie rozliczałem tego, ale pewnie panuje ryczałt a przy wyłączonych grzejnikach grzeją mnie sąsiedzi xD tzn. są liczniki ciepła, ale dopłata pewnie tylko jak ktoś dużo zużyje
  • Odpowiedz