Wpis z mikrobloga

@Szoku93: mam Makitę i nie narzekam ale z tego co słyszałem to najlepszy Bosch niebieski do domu choć jak chcesz budżetowo to Parkside z Lidla też da radę i tanie baterie więc nawet jak się zużyje tro nie boli dokupiernie nowej
@Szoku93: Kilkanaście lat temu znajomy stolarz powiedział mi, że festool nie ma sobie równych. Wtedy ta firma w ogóle nie była znana w Polsce
@dzazzio: @Szoku93: Milwaukee nie jest zbyt popularne w Polsce. A te testy to o kant dupy rozbić, dotyczą tylko konkretnych modeli i opisują niekoniecznie potrzebne funkcje. Co z jakością flaków i serwisem? Porównanie baterii?

Moim zdaniem warte uwagi są tylko Dewalty i Makity. Osobiście wybrałem Makite ze względu na konstrukcje baterii i brak marketingowych kłamstw jak 20V czy "made in USA".
@Zrzyck: Ogladales te testy do końca? W całości? Makita to shit, wszystko co kupiłem po 2016r rozleciało się w 3 lata. Na serwis jechało już po 6 miesiącach. Nie był to sprzet eksploatowany na 3 zmiany.
@dzazzio: Ale co konkretnie z tych testów wynika? Że jeden model wywierci dziurkę nieco szybciej niż drugi? Wystarczy przeczytać specyfikacje. Sensowne byłyby testy długoterminowe, a takich nikt nie zrobi.
@Zrzyck: No to jak inaczej sprawdzić sprzet? Jakie testy wykonać. Imo wszystko dobrze zrobili - test baterii masz przy każdym materiale, wiercenie w drewnie, betonie, metalu. Wkręcanie. Jakie inne testy byś chciał widzieć?
@dzazzio: Testy długoterminowe - pisałem.
Co do tych testów to nikt w robocie nie śmieje się z Mariusza, że jego bosh wkręca wkręta 100ms wolniej. Na pudełku jest napisane, że Milwaukee pociągnie 130Nm a Parkside 60Nm więc bez śmiesznych testów można powiedzieć która lepiej sobie poradzi.
@Andi128: Milwaukee, AEG, Ryobi to ten sam koncern na 3 różnych wysokościach półek.
@Szoku93: Powiedzmy, że za pół roku będziesz chciał kupić używaną szlifierkę/wyrzynarkę pasującą do baterii które będziesz już posiadał. Warto sprawdzić ceny i czy na allegro AEG/Milwaukee w ogóle istnieje.